میگو سوخاری یکی از روش های تهیه میگو می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و می توانید آن را به راحتی در خانه با یک خمیر فوق العاده و سیب زمینی سرخ شده سرو کنید. شما حتی می توانید پیاز را حلقه کنید و به همراه مواد میگو سوخاری بزنید و سرخ کنید. این غذا بسیار ساده و مقوی است و می توانید با افزودن کمی ماءالشعیر می توانید حالت پفکی به میگو ها بدهید. امروز در آشمزی طرز تهیه میگو سوخاری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه میگو سوخاری رستورانی:

میگو1 کیلوگرم
پودر سیر2 ق غذا خوری
زردچوبه1 ق غذا خوری
فلفل سیاه1 ق چای خوری
تخم مرغ3 عدد
آب گازدار1 پیمانه
پودر سوخاریبه مقدار لازم
نمک1 ق چای خوری
سیب زمینی2 عدد
آرد سفید5 ق غذا خوری

طرز تهیه میگو سوخاری خوشمزه با سیب زمینی:

مرحله اول: آماده سازی میگو

ابتدا میگو ها را خوب بشورید و اگر رگ گیری نشده باید رگ گیری کنید و خوب بشورید. شما می توانید از هر نوع سایزی که دوست دارید میگو استفاده کنید.

مرحله دوم: مرینت کردن میگو

برای مزه دار کردن میگو باید میگو ها را داخل یک کاسه بریزید و ادویه ها را اضافه کنید و خوب مواد را مخلوط کنید و برای نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مزه ها به خورد میگو برود.

مرحله سوم: تهیه مواد سوخاری

تخم مرغ ها را با چنگال خوب بزنید تا از لختگی خارج شود و در ادامه ماءالشعیر را به همراه آرد اضافه کنید تا یک خمیری یکدست مانند غلظت ماست بدست بیاید. میگو ها را داخل خمیر قرار دهید و برای 1 ساعت کنار بگذارید.

مرحله چهارم: سرخ کردن میگو سوخاری

برای سرخ کردن میگو سوخاری باید پودر سوخاری را داخل یک کاسه بریزید و میگو ها را داخل پودر سوخاری بزنید و در روغن داغ سرخ کنید تا طلایی شود در کنار آن سیب زمینی را خلال کنید و سرخ کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه میگو سوخاری رستورانی با سیب زمینی

  1. توجه کنید شعله باید کم باشد تا میگو ها خوب مغزپخت شوند.
  2. اگر حرارت خیلی کم باشد میگو ها سفت می شوند.
  3. می توانید بجای ماءالشعیر بدون طعم از آب گازدار نیز استفاده کنید.
3.3/5 - (7 امتیاز)

دسته بندی شده در: