قورمه سبزی با مرغ یکی از غذا های بسیار خوشمزه و سنتی ایرانی می باشد و مخصوص کسانی است که طعم و مزه گوشت را دوست ندارند و می خواهند از مرغ برای تهیه قورمه سبزی استفاده کنند. شما می توانید مرغ را مانند گوشت خرد کنید و در این خورشت خوشمزه و سنتی استفاده کنید. طعم و مزه قورمه سبزی با مرغ هیچ فرقی با رسپی اصلی ندارد و فوق العاده ساده است و زمان کمتری برای پخت آن لازم است. امروز در آشمزی طرز تهیه خورش قورمه سبزی با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خورش قورمه سبزی با مرغ:

سینه مرغ1 عدد
سبزی قورمه300 گرم
لوبیا چیتی2/3 پیمانه
پیاز بزرگ1 عدد
پر لیمو عمانی یا لیموعمانی2 عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، ادویه قورمه سبزیبه مقدار لازم

طرز تهیه قورمه سبزی با مرغ خوشمزه و سنتی

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا سینه مرغ را بدون استخوان کنید و به صورت خورشتی خرد کنید و بشورید. در ادامه لوبیا چیتی را باید از 12 ساعت قبل خیس کنید و چندین بار آب آن را تعویض کنید تا نفخ آن گرفته شود و بهتر پخته شود.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

می توانید از سبزی قورمه آماده استفاده کنید و یا می توانید سبزی قورمه تازه گرفته و با روغن خوب سرخ کنید تا رنگ آن تیره شود. خوب سرخ کردن سبزی یکی از مهم ترین نکات تهیه این خورش می باشد. پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و به همراه زردچوبه تفت دهید تا طلایی شود.

مرحله سوم: افزودن لوبیا و سبزی

در ادامه مرغ خرد شده را به مواد اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ مرغ تغییر کند و کمی نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و سبزی را افزوده و کمی تفت دهید و در ادامه لوبیا آبکش شده را افزوده و کمی تفت دهید.

مرحله چهارم: پخت قورمه سبزی با مرغ

روی مواد 2 پیمانه آب جوش ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید و بگذارید تا مرغ و لوبیا پخته شوند. لیموعمانی را از وسط به دو نیم کنید و هسته لیمو را جدا کنید و داخل آب گرم قرار دهید تا تلخی آن از بین برود. سپس در انتها به خورش افزوده و بگذارید نیم ساعت دیگر روی حرارت بماند و روغن بی اندازد. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه خورش قورمه سبزی با مرغ ساده و آسان

  1. می توانید از رب لیموعمانی یا پرک لیمو نیز استفاده کنید تا قورمه سبزی اصلا تلخ نشود.
  2. می توانید از لوبیا قرمز استفاده کنید ولی لوبیا چیتی لعاب بیشتری به خورش می دهد.
  3. در بعضی از رسپی ها برای خوش رنگ شدن خورش 1 ق چای خوری رب نیز اضافه می کنند.
  4. می توانید از مخلوط ران و سینه استفاده کنید.

طرز تهیه خورش قورمه سبزی

4.1/5 - (10 امتیاز)

دسته بندی شده در: