اسموتی توت فرنگی یکی از انواع اسموتی ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و شما می توانید با میوه های مختلف این اسموتی را تهیه کنید. اما ترکیب موز و توت فرنگی یکی از خوشمزه ترین اسموتی ها می باشد که روش تهیه بسیار ساده ای دارد و شما می توانید در روز های گرم تابستان این اسموتی خوش طعم و ساده را تهیه کنید و با اضافه کردن کمی شیر و بستنی آن را خوشمزه تر کنید و با اسلایس های توت فرنگی تزیین و سرو کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه اسموتی توت فرنگی و موز یخ زده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه اسموتی توت فرنگی و موز:

توت فرنگی10 عدد
موز1 عدد
شیر سرد1/2 پیمانه
بستنی لیوانی2 عدد

طرز تهیه اسموتی توت فرنگی در خانه:

مرحله اول: آماده سازی مواد

ابتدا توت فرنگی ها را بشورید و برگ سبز آن را جدا کنید و داخل یک ظرف قرار دهید و برای 1 ساعت در فریزر بگذارید تا یخ زده شود. سپس موز را نیز پوست بگیرید و حلقه کنید و در ظرف قرار دهید تا یخ بزند.

مرحله دوم: میکس کردن مواد

در ادامه موز و توت فرنگی و شیر را داخل مخلوط کن یا بلندر ریخته و خوب میکس و پوره کنید تا میوه ها له شوند. می توانید از غذاساز با کمک تیغه خرد کن این اسموتی را تهیه کنید.

مرحله سوم: تهیه اسموتی توت فرنگی

در ادامه بستنی را از بسته بندی خارج کنید و داخل اسموتی ریخته و برای چند ثانیه دیگر مواد را میکس کنید. به همین راحتی اسموتی خوشمزه ما تهیه شده است و می توانید داخل لیوان های شیشه ای ریخته و با سس توت فرنگی یا موز تزیین و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه اسموتی توت فرنگی و موز

  1. می توانید به دلخواه چند قطعه یخ به همراه مواد اضافه کنید تا نوشیدنی خنک تری داشته باشید.
  2. غلظت اسموتی به افزودن شیر بستگی دارد و شما می توانید با کم و زیاد کردن شیر غلظت آن را تغییر دهید.
  3. اگر دوست دارید اسموتی شیرین تری داشته باشید می توانید از عسل یا شکر استفاده کنید.
4.8/5 - (6 امتیاز)

دسته بندی شده در: