میرزا قاسمی یکی از غذا های شمالی بسیار خوشمزه و ساده و فوری می باشد که می توانید به راحتی برای شام یا نهار در خانه تهیه کنید. این غذای خوشمزه با بادمجان و گوجه و تخم مرغ تهیه می شود. این غذا با نان تازه سرو می شود و روش تهیه بسیار آسانی دارد و به دلیل اینکه بادمجان ها به صورت کبابی در این غذا تهیه می شود کالری بسیار کمی دارد. شما می توانید میرزا قاسمی را برای شام یا نهار در خانه تهیه کنید. میرزا قاسمی یکی از غذا های سنتی ایرانی بوده که از گذشته تا امروز بین ما ایرانی ها بسیار پر طرفدار است. امروز در آشمزی طرز تهیه میرزا قاسمی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه میرزا قاسمی شمالی:

بادمجان5 عدد
گوجه فرنگی3 عدد
سیر5 حبه
تخم مرغ2 عدد
نمک، فلفل سیاهبه مقدار لازم

طرز تهیه میرزا قاسمی ساده و خوشمزه:

مرحله اول: آماده سازی بادمجان

بادمجان ها را خوب بشورید، سپس باید بادمجان ها را کبابی کنید. برای کبابی کردن بادمجان می توانید آن ها را روی توری قرار دهید و روی گاز یا زغال کبابی کنید و بچرخانید تا خوب پخته شود و یا می توانید داخل فر قرار دهید تا کبابی شود.

مرحله دوم: آماده سازی گوجه

در ادامه بادمجان ها را برای چند دقیقه داخل یک نایلون قرار دهید و به راحتی پوست بگیرید. گوجه ها را شسته و رنده ریز بزنید. سیر ها را نیز پوست بگیرید و رنده یا پوره کنید. بادمجان ها را بعد از پوست کردن با کمک چاقو ساطوری کنید.

مرحله سوم: تفت دادن مواد

داخل یک تابه کمی کره و روغن ریخته و صبر کنید تا داغ شود و بعد گوجه ها را داخل تابه ریخته و تفت دهید تا آب گوجه ها کشیده شود و خوش رنگ و قرمز شود. سپس سیر پوره شده را به همراه گوجه تفت دهید و در ادامه بادمجان ساطوری شده را اضافه کنید.

مرحله چهارم: تهیه میرزا قاسمی

درب تابه را قرار دهید تا مزه ها به خورد هم برود. در ادامه داخل یک تابه دیگر تخم مرغ را به همراه کمی کره و نمک و فلفل سیاه و 2 حبه سیر خوب سرخ کنید و به بادمجان ها اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه میرزا قاسمی خوشمزه به روش شمالی

می توانید نیمرو را شکسته و روی میرزا قاسمی قرار دهید.

تفت دادن تخم مرغ با سیر طعم و مزه بسیار خوبی دارد.

می توانید به دلخواه مقدار سیر را بیشتر بریزید.

5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: