چای آلبالو یکی از چای های بسیار خوشمزه و ساده است که می توانید با آلبالو خشک یا تازه در خانه تهیه کنید و از فواید این چای خوشمزه بهرمند شوید. چای آلبالو را می توانید به دلخواه خود شیرین کنید و یا به همان صورت با مزه ترش با نبات و قند سرو کنید. چای آلبالو یکی از چای های بسیار پر طرفدار و محبوب ایرانی می باشد که می توانبه خاصیت ادرارآوری آن اشاره کرد که باعق دفع سموم بدن می شود و به کاهش چربی کمک می کند و همچنین برای کسانی که دارای کلسترول بالا هستند گزینه بسیار خوبی می باشد. آلبالو کالری بسیار کمی دارد و کسانی که در رژیم غذایی هستند می توانند این چای خوشمزه را به راحتی میل کنید زیرا سرشار از فیبر است و فیبر نقش بسیار مهمی در کاهش وزن و لاغری دارد. شما می توانید با خوردن یک فنجان چای آلبالو قبل از خوردن غذا باعث احساس سیری کنید تا بتوانید حجم کمتری غذا بخورید. اما خواص چای آلبالو در بارداری که حاوی آنتی اکسیدان و بتاکاروتن است و نه تنها هیچ عوارضی در دوران بارداری ندارد بلکه برای سلامت مادر و جنین گزینه بسیار خوبی می باشد و کمک به بی خوابی مادر باردار در طول روز می کند و همچنین از لخته شدن خون جلوگیری می کند. امروز در آشمزی طرز تهیه چای آلبالو خشک و تازه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

طرز تهیه چای آلبالو خانگی به 2 روش:

آلبالو خشک یا تازه1 پیمانه
آب جوش3 پیمانه
نبات2 شاخه

طرز تهیه چای آلبالو خوشمزه و خانگی:

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

آلبالو ها را شسته و دم آن را بگیرید. آلبالو ها را به همراه کمی آب داخل یک شیر جوش ریخته و بگذارید برای 5 دقیقه بجوشد و رنگ پس دهد. اگر کف کرد باید کف روی آن را بگیرید تا در انتها چای شفافی داشته باشید.

مرحله دوم: دم کشیدن

در ادامه آلبالو ها ها را به همراه آبی که جوشیدن و 1 پیمانه دیگر آب جوش داخل یک قوری ریخته و روی بخار کتری در حال جوش قرار دهید و برای 20 دقیقه بگذارید تا چای دم بکشد.

مرحله سوم: تهیه چای آلبالو

در ادامه نبات را به قوری اضافه کنید و صبر کنید تا شیرین شود. سپس از صافی رد کنید و چای آلبالو را داغ بنوشید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه چای آلبالو خشک و تازه

  1. می توانید از عسل یا شیره برای شیرین کردن چای استفاده کنید.
  2. هیچ فرقی ندارد شما از آلبالو خشک یا تازه یا فریزری استفاده کنید.
  3. بهتر است از آلبالو تازه استفاده کنید.
  4. بهتر است آلبالو را روی حرارت مستقیم قرار ندهید.
3.3/5 - (7 امتیاز)

دسته بندی شده در: