ترشی لیموترش یکی از ترشی های بسیار خوشمزه می باشد که در فصل تابستان با رسیدن لیموترش تازه و شیرازی می توانید یک ترشی خوشمزه تهیه کنید که هم سالم و مقوی است و هم یک چاشنی فوق العاده در کنار غذا می باشد. شما می توانید ترشی لیموترش را به صورت اسلایس شده یا به صورت درسته تهیه کنید که این کاملا سلیقه ی می باشد. میزان تندی این ترشی به ذائقه شما بستگی دارد و شما می توانید فلفل را به دلخواه کم و زیاد کنید و یک ترشی ملس تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی لیموترش را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی لیموترش با پوست سالم

لیموترش1 کیلوگرم
سیر6 حبه
فلفل قرمز تند1 عدد
تخم گشنیز1 ق چای خوری
نمک دریا و پودر گوجه2 ق غذا خوری
آبلیموترش و سرکهبه مقدار لازم

طرز تهیه ترشی لیموترش سالم به صورت اسلایس شده

مرحله اول: آماده سازی لیموترش

ابتدا لیموترش را بشورید و به اندازه دلخواه اسلایس کنید و مهم ترین علت تلخی ترشی لیموترش در نیاوردن هسته یا دانه های لیموترش است. آن را با چاقو بگیرید چون بودن آن ها باعث تلخی ترشی می شود.

مرحله دوم: آماده سازی ادویه ترشی

در ادامه تخم گشنیز را داخل تابه ریخته و کمی بو دهید تا عطر آن آزاد شود. سپس سیر ها را پوست بگیرید و به همراه فلفل تند و پودر گوجه و تخم گشنیز داخل میکسر ریخته و پودر کنید تا یکدست شود.

مرحله سوم: تهیه ترشی لیموترش

در ادامه لیموترش ها را داخل یک کاسه ریخته و ادویه تهیه شده را به آن اضافه کنید و هم بزنید و برای 1 ساعت در دمای محیط قرار دهید تا مواد مزه دار شود. سپس داخل شیشه تمیز ریخته و نصف شیشه را با آب لیموترش تازه و نصف دیگر را با سرکه پر کنید و دقت کنید شیشه نباید از لیمو پر باشد و یک 1/4 سر آن خالی بگذارید زیرا لیمو خودش به مرور زمان آب می اندازد. بعد درب ترشی را بسته و تا 3 هفته در مقابل نور آفتاب قرار دهید و هر سه روز یک بار شیشه را سر و ته کنید تا مواد مخلوط شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ترشی لیموترش خوشمزه و راحت

  1. میزان تندی این ترشی به ذائقه شما بستگی دارد.
  2. از سرکه سفید یا خانگی استفاده کنید.
  3. بعد از 20 روز ترشی قابل خوردن است.
3.4/5 - (9 امتیاز)

دسته بندی شده در: