سمبوسه گوشت و سیب زمینی یکی از سمبوسه های بسیار خوشمزه و راحت است که می توانیدبه راحتی در خانه تهیه کنید. شما می توانید برای تهیه سمبوسه از خمیر یوفکا یا نان لواش استفاده کنید. شما می توانید مواد میانی را به دلخواه خود تغییر دهید و به دلخواه پنیر پیتزا اضافه کنید و به دلخواه داخل فر یا در تابه تهیه کنید. شما می توانید این سبموسه را برای مهمانی تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه سمبوسه گوشت و سیب زمینی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه سمبوسه گوشت و سیب زمینی

سیب زمینی4 عدد
گوشت چرخ کرده200 گرم
پیاز1 عدد
گشنیز و جعفری2 ق غذا خوری
پنیر پیتزابه مقدار لازم
نان لواشبه مقدار لازم
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، فلفل قرمزبه مقدار لازم

طرز تهیه سمبوسه گوشت و سیب زمینی پخته

مرحله اول: آماده سازی سیب زمینی

ابتدا سیب زمینی را خوب بشورید و داخل قابلمه قرار دهید و با آب بگذارید تا پخته شود و بعد از پخته شدن قرار دهید و با آب سرد آبکشی کنید و پوست سیب زمینی را بگیرید و صبر کنید تا خنک شود.

مرحله دوم: تفت دادن گوشت

پیاز را پوست بگیرید و نیگنی ریز خرد کنید و داخل تابه ریخته و به همراه کمی زردچوبه و روغن تفت دهید تا سبک شود. سپس گوشت را به همراه ادویه اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند و سرخ شود.

مرحله سوم: تهیه مواد میانی

سیب زمینی را پوره کنید و به همراه گوشت اضافه کنید و تفت دهید تا مواد یکدست شود. در انتها گشنیز و جعفری را اضافه کنید و هم بزنید و مواد را از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم: تهیه سمبوسه گوشت و سیب زمینی

نان لواش را به صورت نواری برش بزنید و از مواد میانی به همراه پنیر پیتزا اضافه کنید و نان لواش را به صورت مثلثی بپچید. سپس داخل تابه به همراه کمی روغن هر دو طرف را سرخ کنید تا طلایی شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه سمبوسه گوشت و سیب زمینی

  1. می توانید به دلخواه رب به مواد اضافه کنید.
  2. نان لواش باید نرم باشد تا بتوانید به راحتی بتوانید بپچید.
  3. می توانید به دلخواه به مواد قارچ و فلفل دلمه اضافه کنید.
4.3/5 - (14 امتیاز)

دسته بندی شده در: