خوراک لوبیا قرمز یکی از خوراک های بسیار خوشمزه و راحت است که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. این خوراک خوشمزه را می توانید با قارچ و سیب زمینی تهیه کنید و یا هر کدام را که دوست ندارید می توانید حذف کنید. خوراک لوبیا قرمز بسیار ساده است و می توانید به عنوان شام یا نهار یا صبحانه به همراه نان تازه تهیه کنید. اگر طعم و مزه لوبیا قرمز را دوست دارید می توانید این خوراک خوشمزه را امتحان کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه خوراک لوبیا قرمز با قارچ و سیب زمینی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خوراک لوبیا قرمز

لوبیا قرمز2 پیمانه
قارچ10 عدد
پیاز1 عدد
سیب زمینی1 عدد
رب1 ق غذا خوری
عصاره گوشت1 عدد
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز، تخم گشنیزبه مقدار لازم

طرز تهیه خوراک لوبیا قرمز خوشمزه ساده با قارچ و سیب زمینی

مرحله اول: آماده سازی لوبیا

ابتدا باید لوبیا قرمز را از شب قبل خیس کنید و چندین بار آب آن را تعویض کنید و بگذارید تا نفخ آن گرفته شود. قارچ را بشورید و اسلایس کنید و اگر دوست دارید می توانید پوست روی قارچ را بگیرید.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

در ادامه پیاز را نگینی ریز خرد کنید و داخل قابلمه مورد نظر با کمی زردچوبه و فلفل سیاه تفت دهید تا سبک شود. سپس رب را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب گرفته شود.

مرحله سوم: افزودن لوبیا

قارچ های اسلایس شده را اضافه کنید و تفت دهید و بعد سیب زمینی را پوست بگیرید و به شکل نگینی ریز خرد کنید و به همراه لوبیا به مواد اضافه کنید و روی مواد عصاره گوشت را پودر کنید و بریزید.

مرحله چهارم: تهیه خوراک لوبیا قرمز

روی مواد آب جوش ریخته و بگذارید با درب نیمه باز برای 1 الی 1.5 ساعت پخته شود و بعد در انتها نمک و مقداری تندی خوراک را تنظیم کنید و بعد از غلیظ شدن و پخت لوبیا از روی حرارت بردارید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه خوراک لوبیا قرمز خوشمزه بدون گوشت

  1. می توانید از پودر گوجه برای لعاب بیشتر استفاده کنید.
  2. می توانید سیب زمینی را به صورت درسته داخل خوراک قرار دهید و بعد پخت پوره کتید و مجدد به قابلمه برگردانید.
  3. می توانید کمی گشنیز در انتها روی خوراک بریزید.

3.1/5 - (17 امتیاز)

دسته بندی شده در: