حریره بادام یک غذای مقوی و پرخاصیت برای جلوگیری از نرمی استخوان و چاق کننده و نیروی بدنی را افزایش می دهد. حریره بادام یکی از خوراک های بسیار خوشمزه برای نوزاد می باشد. با این روش اصلا پودر بادام زیر زبان احساس می شود و بافتش بسیار خوب و نرم می باشد و بچه ها بشدت عاشق می شوند و حتی می توانید برای بزرگسالان نیز تهیه کنید. شما می توانید از مغز های مختلف حریره را تهیه کنید. حریره یک نوع غذای کمکی برای نوزاد ها می باشد که به تازگی شروع به غذا خوردن کردند. حریره در طب سنتی برای پوکی استخوان و نرمی استخوان و رشد آن مفید است و یک چاق کننده می باشد که باعث تقویت نیروی بدن می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه حریره بادام برای نوزاد را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای حریره بادام :

بادام درختی6 الی 7 عدد
آب1 پیمانه
آرد برنج یا سویق برنج1 ق سوپ خوری
شکردر صورت تمایل 1 ق چای خوری

طرز تهیه حریره بادام برای نوزاد

مرحله اول: خیس کردن بادام

ابتدا بادام ها را در یک ظرف با آب گرم برای چند دقیقه خیس کنید و بعد به آب سرد منتقل دهید و به راحتی پوست قهوه ای روی بادام را بگیرید.

مرحله دوم: میکس کردن مواد

آب را به همراه بادام خیس خورده و نرم شده داخل مخلوط کن یا میکسر بریزید و بگذارید با بالاترین سرعت میکس شود تا رنگ آب کاملا سفید رنگ شود.

مرحله سوم: صاف کردن

برای اینکه متوجه شوید کاملا مواد یکدست است و دانه های بادام داخل آن نباشد. از یک صافی عبور دهید و یا می توانید از یک پارچه نازک رد کنید.

مرحله چهارم: پخت حریره بادام

حالا باید بادام صاف شده را داخل قابلمه ریخته و به آن آرد برنج اضافه کنید و هم بزنید تا بوی خامی آرد گرفته شود و به غلظت فرنی برسد. اگر برای نوزاد می خواهید باید از شیر مادر کمی غلیظ تر باشد. نوش جان

نکات و فوت و فن های حریره بادام

  • اگر حریره بادام را برای نوزادان زیر یکسال درس میکنید حتما از شیر خشک استفاده کنید زیرا نوزادان زیر یکسال شیر گاو مجاز نیستن.
  • می توانید به دلخواه 25 گرم کره به موادمون اضافه کنید.
  • حتما شیر خشک را به مواد سرد اضافه کنیم زیرا شیرخشک نباید حرارت ببینه.
  • غلظت حریره بادام اندازه ماست است.
  • می توان حریره فقط با آب پخت بدون شیر.

3.4/5 - (17 امتیاز)

دسته بندی شده در: