ترشی فلفل سبز یکی از ترشی های بسیار خوشمزه و راحت می باشد که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. ترشی فلفل سبز را می توانید با فلفل سبز رنگ یا قرمز به دلخواه تهیه کنید و اگر دوست دارید می توانید به صورت درسته یا خرد شده این ترشی را تهیه کنید. شما می توانید این ترشی خوشمزه را به صورت خام یا کبابی تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی فلفل سبز تند و سریع

فلفل سبز تند1 کیلوگرم
ترخون و نعناچند شاخه
سیر1 بوته
نمک6 ق غذا خوری
سرکهبه مقدار لازم

طرز تهیه ترشی فلفل سبز خوشمزه به صورت درسته و خرد شده

مرحله اول: جوشاندن آب

ابتدا سه لیتر آب را به همراه نمک مخلوط کنید و 5 دقیقه بجوشانید تا نمک داخل آب حل شود و بعد از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا خنک شود.

مرحله دوم: آماده سازی فلفل سبز

در ادامه فلفل ها را خوب بشورید و با کمک دستمال خوب خشک کنید. فلفل ها را به مدت 3 روز داخل آب و نمک در یخچال قرار دهید تا تلخی آن از بین برود و نرم شود و بعد آبکش کنید.

مرحله سوم: آماده سازی مواد ترشی

فلفل سبز های آبکش شده را روی دستمال قرار دهید تا کاملا خشک شود. سپس سیر را حبه حبه کنید و خرد کنید و نعنا و ترخون را بشورید و خشک کنید. ظرف مناسب برای تهیه ترشی را بشورید و خشک کنید و یک ردیف داخل شیشه فلفل و نعنا و ترخون و سیر بریزید.

مرحله چهارم: تهیه ترشی فلفل سبز

در ادامه باید ظرف را کاملا پر کنید و بعد سرکه را روی فلفل ها بریزید و تا ظرف پر شود و بعد از 15 روز ترشی ما آماده شده است و می توانید استفاده کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ترشی فلفل سبز تند و خوشمزه

  1. می توانید سرکه انگور یا سفید استفاده کنید.
  2. در صورت تند بودن فلفل ها می توانید کمی از شکر نیز استفاده کنید.
  3. شیشه را در جای تاریک و خنک نگه دارید و بعد در یخچال قرار دهید.
4/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: