لیمو خشک اسلایس شده یکی از روش های بسیار خوب برای تهیه لیمو خشک خانگی می باشد که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. شما می توانید لیمو خشک را برای تهیه انواع غذا ها استفاده کنید و یا می توانید در دمنوش ها و چایی استفاده کنید. اگر دوست دارید برای تهیه غذا استفاده کنید بهتر است هسته آن را جدا کنید تا غذا را تلخ نکند. اما برای خشک کردن لیمو می توانید از 2 روش ساده آفتاب و فر استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه لیمو خشک اسلایس شده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه لیموخشک ورقه ای

لیمو زرد یا سبز1 کیلوگرم

طرز تهیه لیمو خشک ورقه ای به دو روش

مرحله اول: آماده سازی لیمو

لیموترش ها را بشورید و خوب خشک کنید. سپس با کمک رنده اسلایدر یا غذاساز یا کمک چاقو خیلی نازک برش بزنید تا زودتر خشک شود. شما می توانید لیموترش های اسلایس شده را به دو قسمت تقسیم کنید و اگر می خواهید در غذا استفاده کنید حتما هسته های آن را خارج کنید.

مرحله دوم: خشک کردن لیموترش ورقه ای در فر

برای خشک کردن لیموترش سریع و بدون سیاهی باید از فر استفاده کنید. برای این کار کمی سینی را چرب کنید و لیموترش ها را داخل آن بچینید و در کمترین درجه فر قرار دهید و برای 15 دقیقه زمان دهید تا آب اضافی آن کشیده شود و بعد بگذارید در دمای محیط بماند و از روی سینی جدا کنید و داخل یخچال قرار دهید تا تغییر رنگ ندهد.

مرحله سوم: خشک کردن لیموترش ورقه ای بدون فر در آفتاب

برای خشک کردن لیموترش در در آفتاب می توانید آن را داخل سینی قرار دهید و مقابل آفتاب قرار دهید و بعد از 2 روز زیر و رو کنید تا خوب خشک شود. به همین راحتی شما لیموترش خشک شده دارید.

نکات کلیدی در تهیه لیموترش خشک ورقه ای در خانه

  1. می توانید از لیموترش زرده یا سبز استفاده کنید.
  2. هرچقدر نازک تر برش بزنید زمان خشک شدن کمتر می شود.
  3. می توانید از سولاردم یا توستر نیز بجای فر استفاده کنید.
4.1/5 - (29 امتیاز)

دسته بندی شده در: