طرز تهیه قلیه ماهی با تن ماهی و تمر هندی لذیذ به روش جنوبی مرحله به مرحله

0
طرز تهیه قلیه ماهی با تن ماهی

قلیه ماهی با تن ماهی یکی از روش های تهیه این خورش جنوبی می باشد که می توانید با سبزی مخصوص قلیه تهیه کنید. شما می توانید این خورش خوشمزه را به سبک جنوبی در خانه تهیه کنید. شما می توانید بجای تمرهندی از رب انار استفاده کنید ولی طعم قلیه به تمر هندی آن می باشد و بهتر است حذف نکنید و با افزودن کمی رب می توایند رنگ و لعاب این خورش را خوشرنگ کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه قلیه ماهی با تن ماهی به روش جنوبی همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه قلیه ماهی با تن ماهی

تن ماهی۲ عدد
سیر۱ عدد
پیاز۲ عدد
گشنیز۴۰۰ گرم
شنبلیله تازه۱۰۰ گرم
عصاره تمر هندی۱ پیمانه
رب گوجه فرنگی۱ ق غذا خوری
آرد۱ ق غذا خوری
فلفل تند۱ عدد
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه قلیه با تن ماهی بسیار خوشمزه و راحت

مرحله اول: تفت دادن پیاز

پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه به همراه کمی روغن تفت تا طلایی و سبک شود. سپس کمی زردچوبه اضافه کنید و بعد گشنیز و شنبلیله ساطوری شده را اضافه کنید و کمی تفت دهید تا رنگ سبزی از خامی خارج شود.

مرحله دوم: افزودن رب

در ادامه سیر ها را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و به همراه نمک و آرد و رب به سبزی اضافه کنید و کمی تفت دهید تا بوی خامی رب خارج شود. برای تهیه عصاره تمر هندی باید کمی تمر هندی را با آبجوش مخلوط کنید و از صافی رد کنید و تا عصاره آن خارج شود.

مرحله سوم: پخت قلیه با تن ماهی

حالا عصاره تمر هندی را به همراه ۱ لیوان آب جوش اضافه کنید و بگذارید با شعله کم در نیمه باز ۲ ساعت جا افتاده شود. ۱۵ دقیقه آحر تن ماه را بگذارید تا بجوشد و درب آن را باز کرده و داخل خورش قرار دهید و زیاد هم نزنید تا گوشت تن ماهی له نشسود و در انتها فلفل را به دلخواه اضافه کنید و زمانی که روغن افتاد و غلیظ شد از روی حرارت بردارید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه قلیه با تن ماهی خوشمزه و فوری

  1. این مقدار مواد برای ۴ نفر مناسب است.
  2. سبزی ها را زیاد تفت ندهید وگرنه تلخ می شوند.
  3. حتما مقدار و نسبت سبزی ها را رعایت کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید