خورش بادمجان با گوشت چرخ کرده یکی از خورشت های بسیار خوشمزه و راحت و فوری می باشد که می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. شما می توانید به دلخواه لپه اضافه کنید و یا آن را حذف کنید. خورشت بادمجان یکی از خورشت های مورد علاقه ما ایرانی ها می باشد که با بادمجان و گوجه سرخ شده تهیه می شود و بین ما ایرانی ها غذای محبوبی می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه طرز تهیه خورش بادمجان با گوشت چرخ کرده همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خورش بادمجان با گوشت چرخ کرده

بادمجان3 عدد
پیاز1 عدد
گوشت چرخ کرده300 گرم
رب گوجه1 ق غذا خوری
گوجه فرنگی2 عدد
غوره6 عدد
لپه (به دلخواه)1/2 پیمانه
نمک، فلفل سیاه، زردچوبه، دارچینبه مقدار لازم

طرز تهیه خورش بادمجان با گوشت چرخ کرده و لپه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا لپه را خیس کنید و بجوشانید و بگذارید تا نیم پخت شود و آبکش کنید. بادمجان ها را پوست بگیرید و نواری برش بزنید و داخل مخلوط آب و نمک قرار دهید و برای 30 دقیقه بگذارید تا تلخی بادمجان گرفته شود.

مرحله دوم: سرخ کردن بادمجان

بادمجان ها را بشورید و روی دستمال نخی قرار دهید تا آب اضافی آن خارج شود. داخل تابه کمی روغن ریخته و بادمجان ها را سرخ کنید و روی دستمال روغن گیر قرار دهید. در ادامه گوجه های را حلقه کنید و سرخ کنید.

مرحله سوم: تفت دادن پیاز و گوشت

پیاز را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه ریخته و به همراه زردچوبه تفت دهید تا سبک شود. گوشت را اضافه کنید و به همراه ادویه ها خوب سرخ کنید تا رنگ گوشت تغییر کند و بعد رب را به همراه لپه اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب گرفته شود و بعد 2 لیوان آبجوش اضافه کنید و بگذارید تا خورش بجوش بیاید.

مرحله چهارم: پخت خورش بادمجان با گوشت چرخ کرده

بگذارید تا خورشت جا افتاده شود و در انتها غوره را اضافه کنیدو زمانی که خورش جا افتاده شد و بادمجان های سرخ شده را روی آن قرار دهید و به همراه پلو سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه خورشت بادمجان با گوشت چرخ کرده

  1. می توانید از پوره گوجه فرنگی نیز استفاده کنید.
  2. می توانید بجای غوره از آبلیموترش یا رب لیمو عمانی استفاده کنید.
  3. لپه را می توانید حذف کنید.

4.1/5 - (14 امتیاز)

دسته بندی شده در: