حلوا با شیره خرما یکی از روش های بسیار خوشمزه و مجلسی و مقوی که می توانید برای یک میان وعده خوشمزه و راحت در خانه تهیه کنید. شیره خرما حاوی پروتئین و قند طبیعی می باشد و املاح و مواد معدنی زیادی را در خود جای داده است و برای تامین انرژی بدن گزینه بسیار خوبی می باشد. شما می توانید با تهیه این حلوا برای بچه ها علاوه بر یک دسر سالم ایرانی به قدرت یادگیری کودکان بخصوص دانش آموزان کمک کنید همچنین شیره خرما برای درمان یبوست نیز مناسب است و فرایند دفع را آسان می کند. امروز در آشمزی طرز تهیه حلوا با شیره خرما را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه حلوا با شیره خرما

آرد گندم1 پیمانه
شیره خرما1.5 پیمانه
روغن مایع1/2 پیمانه
گلاب1/3 پیمانه
زعفران و پودر هل و دارچینبه مقدار لازم

طرز تهیه حلوا با شیره خرما مجلسی و مقوی

مرحله اول: تفت دادن آرد

آرد را ابتدا الک کنید تا سبک شود. سپس داخل یک تابه به مدت 10 الی 15 دقیقه تقت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و یک درجه رنگ آرد تغییر دهید. مداوم هم بزنید تا آرد نسوزد.

مرحله دوم: افزودن روغن

در ادامه روغن یا مخلوط روغن و کره را اضافه کنید و خوب آرد را داخل روغن سرخ کنید. در این مرحله هرچقدر آرد را بیشتر سرخ کنید رنگ حلوا تیره تر می شود. وقتی به رنگ دلخواه رسیده باید شیره خرما را اضافه کنید. اگر شیره خیلی غلیظ بود می توانید با کمی آب مخلوط کنید.

مرحله سوم: افزودن شیره خرما

بعد از افزودن شیره خرما باید خوب مواد را هم بزنید تا حلوا خودش را بگیرد و میزان شیرینی این حلوا سلیقه ی می باشد و هرچقدر دوست دارید می توانید شیره را اضافه کنید.

مرحله چهارم: تهیه حلوا شیره خرما

در ادامه گلاب و زعفران سابیده شده را به همراه پورد هل و دارچین به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا حلوا جمع شود و از روی حرارت بردارید و داخل دیس کشیده و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه حلوا شیره خرما خوشمزه و راحت

زیاد نباید حلوا را روی حرارت قرار دهید تا سفت شود و باید بافت حلوا عسلی بماند.

به دلیل استفاده از شیره رنگ حلوا تیره می شود و نیازی نیست خیلی داخل روغن سرخ کنید.

افزودن پودر هل و دارچین سلیقه ی می باشد.

2.4/5 - (7 امتیاز)

دسته بندی شده در: