ماکارونی با ته چین سیب زمینی کنجدی غذایی بسیار خوشمزه و مفید است که بهتر است با مقدار کمی روغن و یا به همراه روغن کنجد نیز تهیه شود. این غذای بسیار خوشمزه و جذاب طرفداران بسیار زیادی دارد و گزینه خوبی برای زینت دادن به میز پذیرایی شما می باشد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه ته ماکارونی با ته چین سیب زمینی کنجدی را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه جهت تهیه ماکارونی با ته چین سیب زمینی کنجدی:

ماکارونی400 گرم
گوشت چرخ شده200 گرم
پیاز1 عدد
فلفل دلمه ای1 عدد
قارج5 عدد
رب گوجه فرنگی2 قاشق غذا خوری
سیب زمینیبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم
کنجدبه میزان لازم
نمک، فلفل و زرد چوبه

طرز تهیه ماکارونی با ته چین سیب زمینی کنجدی و گوشت:

مرحله اول آماده سازی ماکارونی:

ابتدا ماکارونی های مورد نظر را داخل آب جوش ریخته و اجازه می دهیم تا 8 دقیقه کاملا داخل آب جوش پخته شود. بعد از گذشت این زمان ماکارونی را آبکش می کنیم و آن را با آن سرد آبکش می کنیم تا نشاسته اضافی آن خارج شود.

مرحله دوم آماده سازی سس گوشتی:

ابتدا تابه مناسبی را روی حرارت می گذاریم حالا پیاز نگینی شده را به همراه روغن داخل تابه ریخته و زمان می دهیم تا طلایی شود حالا گوشت چرخ شده را به همراه نمک، فلفل و زردچوبه می افزاییم و خوب تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند و از حالت خامی خارج شود.

مرحله سوم افزودن سبریجات:

حالا که گوشت خوب تفت خورد قارچ ورقه شده و فلفل دلمه ای نگینی را هم به گوشت می افزاییم و خوب تفت می دهیم در نهایت کار رب گوجه فرنگی را می افزاییم و تفت می دهیم تا رنگ رب آزاد شود سپس 1 استکان آب به سس گوشتی می افزاییم و زمان می دهیم سس پخته شده و دوباره غلظت پیدا کند.

مرحله چهارم آماده سازی ته چین سیب زمینی:

قابلمه مناسبی را آماده کرده و داخل آن روغن می ریزیم حالا کف تابه را با یک لایه از کنجد پر می کنیم بعد سیب زمینی های ورقه شده را روی کنجد ها می چینیم و به سیب زمینی ها نمک می زنیم.

مرحله پنجم دم گذاشتن:

روی سیب زمینی ها را یک لایه ماکارونی دم شده و یک لایه سس گوشتی می ریزیم و این کار را تا اتمام مواد ادامه می دهیم حالا درب قابلمه را گذاشته و حدودا 45 دقیقه زمان می دهیم تا ماکارونی دم شود و نوش جان.

نکات و فوت و فن تهیه ماکارونی با ته چین سیب زمینی کنجدی:

  1. بهتر است برای سلامت غذا از روغن زیتون و یا روغن کنجد استفاده کنید.
  2. می توانید روی سیب زمینی ها کمی زعفران دم شده بریزید.
  3. اگر محدودیت مصرف گوشت دارید همین ترکیب را با سویا و یا گوشت مرغ هم می توانید تهیه کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: