گراتن ها یک نوع از خوراک ها فرانسوی می باشد که با ترکیبات مختلفی تهیه می شود. این غذا را معمولا در ظرفی که تهیه شده سرو هم می شود. بهتر است برای تهیه گراتن پاستا از پاستا فرمی تهیه شود. امروز قصد داریم تا طرز تهیه گراتن پاستا با گوشت چرخ کرده و سس بشامل با فر را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه گراتن پاستا:

پاستا فرمی400 گرم
گوشت چرخ کرده400 گرم
قارچ250 گرم
پیاز1 عدد
رب گوجه فرنگی2 قاشق غذا خوری
فلفل دلمه ای1 عدد
پنیر پیتزابه میزان لازم
نمک، فلفل، پودر سیر، آویشنبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم
سس بشامل1 پیمانه

طرز تهیه گراتن پاستا با گوشت چرخ کرده و سس بشامل:

مرحله اول آماده سازی پاستا:

ابتدا پاستا ها را داخل قابلمه آب در حال جوشی ریخته و به مدت 8 دقیقه پاستا ها را می پزیم و بعد آبکش کرده و با آب سرد نشاسته اضافی آنها را می شوییم.

مرحله دوم آماده سازی سس گوشتی:

ابتدا داخل تابه مناسبی پیاز نگینی شده را به همراه روغن خوب تفت می دهیم بعد گوشت چرخ کرده را به همراه نمک، فلفل، پودر سیر و آویشن به پیاز می افزاییم و خوب تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند و عطر ادویه ها به مشام برسد.

مرحله سوم افزودن سبزیجات:

در این مرحله قارچ ورقه شده و فلفل دلمه ای نگینی را به گوشت می افراییم و خوب تفت می دهیم و در نهایت رب گوجه فرنگی را به مواد افزوده خوب تفت می دهیم تا رنگ رب آزاد شود حالا 1 استکان آب به سس گوشتی می افزاییم و اجازه می دهیم تا به جوش بیاید و سس به غلظت برسد.

مرحله چهارم تهیه گراتن پاستا:

داخل ظرف مورد نظر برای پخت گراتن که بهتر است پیرکس باشد را کمی چرب کرده و یک لایه سس سفید کف ظرف می ریزیم حالا یک لایه از پاستا آماده شده، یک لایه سس گوشتی می ریزیم تا ظرف پر شود در نهایت روی مواد را با پنیر پیتزا پوشش می دهیم و آماد ه پخت می شود.

مرحله پنجم پخت گراتن پاستا:

گراتن پاستا را داخل فر گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد می گذاریم و به مدت 15 تا 20 دقیقه می پزیم تا پخته شده و پنیر آن طلایی شود بعد از اینکه از فر درآوردید 5 دقیقه استراحت دهید و بعد سرو کنید.

نکات و فوت و فن تهیه گراتن پاستا با فر:

  1. می توانید برای لایه زیرین از یک لایه سیب زمینی برش خورده هم استفاده کنید.
  2. برای لذیذ تر شدن سس سفید از 2 قاشق غذا خوری خامه هم استفاده کنید.
  3. برای مهمانی ها می توانید گراتن را از روز قبل تهیه کرده و 30 دقیقه قبل سرو داخل فر گذاشته و بپزید.
4.7/5 - (9 امتیاز)

دسته بندی شده در: