تارت تخم مرغ یک پیش غذا و یا یک صبحانه کامل است که جز گروه غذاهای فینگرفود است و آن را در قالب بزرگ و یا قالب های تارت کوچک می توان تهیه کرد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه تارت تخم مرغ با مرغ، خامه و پنیر چدار را به شما آموزش دهیم تا این غذای خوشمزه را برای عصرانه و صبحانه تهیه و نوش جان کنید پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نظر جهت تهیه خمیر تارت:

آرد سفید120 گرم
نمک1/8 قاشق چایخوری
کره1/3 فنجان
آب سرد3 تا 4 قاشق غذا خوری

مواد اولیه برای مواد میانی:

پنیر چدار115 گرم
خامه1/2 فنجان
پیازچه1/2 فنجان
نمک و فلفلبه میزان لازم
تخم مرغ4 عدد
مرغ پخته و خرد شده1 فنجان

طرز تهیه تارت تخم مرغ با مرغ، خامه و پنیر چدار:

مرحله اول آماده سازی خمیر تارت:

ابتدا آرد و نمک را الک کنید و کره را را به آن بیفزایید و با چنگال مخلوط کنید تا مواد به شکل شن دربیاید. حالا آرام آرام آب را به مواد بیفزایید و ورز دهید تا خمیری لطیف بدست آید.

مرحله دوم پخت تارت:

حالا خمیر آماده شده را روی میز کار به کمک وردنه باز می کنیم و داخل قالب تارت می گذاریم و تمام ظرف و دیواره های آن را با خمیر می پوشانیم و به مدت 25 دقیقه داخل فر گرم شده با دمای 175 درجه سانتی گراد می پزیم تا کاملا خمیر تارت طلایی شود.

مرحله سوم آماده ساز مواد میانی:

تخم مرغ ها را داخل کاسه مناسبی می ریزیم و به آن نمک، فلفل، خامه، پیازچه، مرغ ریش ریش شده و نیمی از پنیر را می افزاییم و تمام مواد را با هم مخلوط می کنیم.

مرحله چهارم افزودن مواد به تارت:

مواد آماده شده را روی خمیر تارت آماده شده می ریزیم و روی آن را با باقی مانده پنیر می پوشانیم و داخل فر قرار می دهیم بعد از گذشت 30 دقیقه با یک خلال چوبی مواد را تست می کنیم اگر چیزی به خلال نچسبید تارت تخم مرغی ما آماده است از فر خارج کنید 5 دقیقه زمان دهید تا کمی خنک شود و بعد سرو و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه تارت تخم مرغ:

  1. حتما روی خمیر تارت را با چنگال حفره ایجاد کنید تا پف نکند.
  2. از قسمت سبز پیازچه برای استفاده در این غذا استفاده کنید.
  3. بهتر است از کره های مکعبی برش خورده و سرد برای تهیه تارت استفاده کنید.
  4. می توانید از گوجه گیلاسی برای تزئین تارت استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: