در آشمزی همراه شما عزیزان هستیم با یک غذای بسیار خوشمزه و دوست داشتنی به نام ماکارونی رشته ای با سس گوشت. ماکارونی را مطمئنا همه ی شما بانوان گرامی و کدبانوهای عزیز تهیه کرده اید ولی آشمزی برای رفاه حال خانم های دانشجوئی که تازگی بانوی خانه ی خود شده اند و تا به حال به سمت آشپزخانه نرفته بودن و صرفا جهت یادآوری، طرز تهیه ماکارونی رشته ای با سس گوشت را با تمام نکات آورده است تا همه ی شما عزیزان بتوانید ماکارونی رشته ای با سس گوشت را به خوبی در منزل تهیه کنید و نوش جان فرمائيد.

مواد لازم برای تهیه ماکارونی رشته ای با سس گوشت

ماکارونی رشته ای۱ بسته
گوشت چرخ کرده۳۰۰ گرم
پیاز۱ عدد بزرگ
قارچ۳۰۰ گرم
آب لیمو۲ قاشق غذا خوری
نمک فلفل زردچوبهبه میزان لازم
نخود فرنگی۱ پیاله
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذا خوری پر
سیب زمینی۱ عدد بزرگ
آب و روغن مایعبه میزان لازم

طرز تهیه ماکارونی رشته ای با سس گوشت

مرحله اول: سس گوشت

در یک ماهی تابه پیاز را خرد کرده و به همراه روغن بریزید و روی حرارت بگذارید و تفت دهید تا پیاز کمی سرخ شود و سپس گوشت را به همراه ادویه ها اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت سرخ شود. سپس رب گوجه را به مواد گوشتی اضافه کنید و تفت دهید. کمی که مواد با هم سرخ شد، به میزان ۱ لیوان و نیم آب به مواد گوشتی اضافه کنید تا سس گوشت آماده شود.

مرحله دوم: قارچ و نخود فرنگی

قارچ را خرد کرده و در تابه ای کوچک بریزید و آب لیمو و روغن را اضافه کنید و با حرارت بالا قارج را تفت دهید و کنار بگذارید. نخود فرنگی را نیز در آب در حال جوش ریخته و ۵ دقیقه بجوشانید و سپس آبکش کنید و در آب سرد بریزید. اینکار باعث می شود که نخود فرنگی پوستش چروک نشود.

مرحله سوم: ماکارونی رشته ای

در یک قابلمه بزرگتر تا نیمه آب بریزید و نمک و روغن اضافه کنید و روی حرارت گذاشته تا به جوش آید و سپس ماکارونی را بدون نیاز به شکستن در آب جوش بریزید و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ماکارونی را بجوشانید و در این مدت ماکارونی را با قاشق دسته بلند هم بزنید. سپس آبکش کرده و لعاب ماکارونی را نگه دارید زیرا در پخت آش و سوپ مورد استفاده قرار می گیرد.

مرحله چهارم: دم گذاشتن ماکارونی رشته ای با سس گوشت

کف قابلمه را چرب کنید و سیب زمینی های ورقه شده را بچینید و سپس از سس گوشت ریخته و بعد قارچ و نخود فرنگی و ماکارونی و به همین ترتیب بریزید تا قابلمه پر شود. سپس درب قابلمه را دمکش انداخته و به مدت ۱ ساعت زمان دم کشیدن با حرارت پائین را بدهید.

مرحله پنجم: سرو ماکارونی رشته ای با سس گوشت

بعد از پخت و دم کشیدن ماکارونی رشته ای با سس گوشت آماده است تا در ظرف مورد نظر سرو شود و به همراه چاشنی های دلخواه نوش جان شود.

طرز تهیه ماکارونی با سس گوشت

نکات خوشمزه کننده در تهیه ماکارونی رشته ای با سس گوشت

  1. می توانید در ماکارونی آب لیمو بریزید تا به هم نچسبد.
  2. می توانید از نان لواش در ته دیگ استفاده کنید.
  3. می توانید در تهیه ماکارونی رشته ای با سس گوشت از سس مرغ نیز استفاده کنید.
  4. می توانید به جای رب گوجه فرنگی از سیر و خامه استفاده کنید و یک سس خامه ای برای ماکارونی داشته باشید.
  5. می توانید گوشت چرخ کرده را به صورت قلقلی درآورده و در ماکارونی استفاده کنید.
  6. می توانید از انواع پنیر در ماکارونی استفاده کنید.
  7. این دستور تهیه سس گوشت را می توانید بر روی خمیر پیتزا و یا نان لواش امتحان کنید و پیتزا گوشت و لقمه گوشت را آماده کنید.

3.7/5 - (6 امتیاز)

دسته بندی شده در: