کیک کشمشی یکی از خوشمزه ترین کیک ها می باشد که با کشمش تهیه می شود و شما می توانید این کیک را همانند دیگر کیک ها با فر و بدون فر در خانه تهیه کنید. کیک کشمشی یک کیک ساده ولی در عین حال خوشمزه می باشد که می توانید برای مهمانی و مراسمات مختلف تهیه کنید. کیک کشمشی را می توانید در قالب های مختلف در فر تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک کشمشی ساده و خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک کشمشی با ماست

تخم مرغ3 عدد
آرد سه صفر2 پیمانه
شکر1 پبمانه
بیکینگ پودر2 ق چای خوری
روغن مایع3/4 پیمانه
وانیل1/4 ق چای خوری
ماست3/4 پیمانه
مخلوط کشمش و گردو1 پیمانه

طرز تهیه کیک کشمشی با فر و بدون فر

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا تمام مواد را در دمای محیط قرار دهید دهید تا هم دما شوند. سپس با کمک پیمانه یا لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه کنید. فر را باید دمای محیط 180 درجه روشن کنید تا گرم شود. قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا گرم شود.

مرحله دوم: هم زدن مواد

تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر با همزن برقی به مدت 7 دقیقه بزنید تا حجیم و کشدار و روشن شود. روغن مایع را اضافه کنید و 1 دقیقه هم بزنید تا مواد مخلوط شد و بعد ماست را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

آرد و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید و مواد را با لیسک هم بزنید. کشمش و گردو را با 1 ق غذا خوری آرد اضافه کنید و هم بزنید و مایه کیک را داخل قالب بریزید و به قطر 23 سانت گرد بریزید.

مرحله چهارم: پخت کیک کشمشی و گردویی

در ادامه مایه کیک را داخل قالب ریخته و سه بار به سطح بکوبید تا هوای اضافه آن خارج شود. قالب را داخل فر قرار دهید و برای 60 دقیقه با دمای 180 درجه بگذارید تا پخته شود. برای پخت بدون فر نیز باید مواد را داخل قابلمه بریزید و روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای 1 ساعت بگذارید تا پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک کشمشی بدون فر

  1. می توانید بجای ماست از شیر استفاده کنید.
  2. ماست باید چکیده و سفت باشد.
  3. برای فر های برقی و توستر دما را 160 تنظیم کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: