طرز تهیه پنکیک صبحانه فوری و خوشمزه و ساده با شیر برای دو نفر

1
https://ashmazi.com/طرز تهیه پنکیک

پنکیک یکی از خوشمزه ترین کیک های تخته ای می باشد که شما می توانید برای صبحانه یا عصرانه خوشمزه تهیه کنید. پنکیک صبحانه بسیار سریع تهیه می شود و به دلیل اینکه بسیار راحت تهیه می شود و چون از مواد اصلی تهیه می شود بسیار سیر کننده است و برای شروع یک روز گزینه بسیار خوبی می باشد. پنکیک ها شیرینی کمی دارد و با عسل و میوه های مختلف سرو می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه پنکیک صبحانه با شیر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه پنکیک سریع و خوشمزه

آرد۱ پیمانه
بیکینگ پودر۱ و ۱/۲ ق چای خوری
نمک۱/۸ ق چای خوری
شکر۲ ق غذا خوری
تخم مرغ۱ عدد
شیر۱ پیمانه
کره۲ ق غذا خوری

طرز تهیه پنکیک پفکی ساده و خوشمزه با کره

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

ابتدا آرد و نمک و بیکینگ پودر را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید تا سبک شود. تخم مرغ را به همراه وانیل و شکر با همزن برقی و دستی بزنید تا کرمی رنگ و کمی پفکی شود.

مرحله دوم:افزودن کره

در ادامه کره مذاب شده را اضافه کنید و ۱ دقیقه دیگر هم بزنید و بعد شیر را اضافه کنید و هم بزنید. حالا باید مخلوط تهیه شده را به مواد خشک اضافه کنید و به آرامی با لسیک هم بزنید. مواد را خوب هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود و بیش از اندازه نیز این کار نکنید وگرنه بیکینگ پودر خاصیت خودش را از دست می دهد.

مرحله سوم: پخت پنکیک

کف تابه نچسب را با دستمال کمی چرب کنید و هر بار با ملاقه از مواد بردارید و از مایه پنکیک داخل تابه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و صبر کنید تا سطح پنکیک حباب بزنیدو بعد برگردانید تا سطح پنکیک طلایی شود. سپس پنکیک ها را روی هم قرار دهید و با خامه و نوتلا سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه پنکیک برای دو نفر

  1. با این مقدار مواد حدود ۸ عدد پنکیک خواهید داشت.
  2. برای اطمینان از یکدست شدن مایه پنکیک می توانید در حد ۲۰ ثانیه با کند ترین درجه همزن مواد را هم بزنید.
  3. می توانید از روغن مایع بجای کره استفاده کنید.

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید