پاستا هم یکی دیگر از غذاهای ملل می باشد. پاستا مرغ و قارچ علاوه بر سس سفید، با سس آلفردو نیز تهیه می شود و در رستوران ها به نام چیکن آلفردو شناخته شده است. پاستا مرغ و قارچ با سس سفید یکی از پر طرفدارترین نوع پاستا در تمامی رستوران های ایتالیایی می باشد و همینطور که از نامش پیداست اصالت پاستا برای کشور ایتالیا نیز می باشد. پاستا را می توان به انواع مختلف تهیه و سرو کرد که ما در آشمزی به شما پاستا قارچ و مرغ به همراه سس سفید را به سبک رستورانی آموزش می دهیم.

مواد لازم برای تهیه پاستا مرغ و قارچ با سس سفید

پاستا300 گرم
قارچ200 گرم
سینه مرغ1 عدد
کره50 گرم
شیر1 فنجان
آب مرغ3 فنجان
آرد 3 قاشق غذا خوری
پنیر پارمزان5 قاشق غذا خوری
نمک، فلفل و پودر سیربه میزان لازم
آببه میزان لازم
آب لیموبه میزان لازم
روغن مایعبه میزان لازم
پیاز1 عدد

طرز تهیه پاستا مرغ و قارچ با سس سفید

مرحله اول: آماده سازی پاستا

یک قابلمه را برداشته و داخل آن را تا نیمه پر آب می کنیم و کمی نمک و 1 ق.غ روغن مایع به همراه کمی آب لیمو اضافه کرده روی شعله با حرارت زیاد گذاشته تا به جوش آید. آب که به جوش آمد پاستا با هر فرمی که در نظر دارید را به آب در حال جوش می ریزیم و به مدت 15 دقیقه زمان میدهیم تا پاستا بپزد و آبکشی می کنیم، کنار می گذاریم تا کمی سرد شود.

مرحله دوم: آماده سازی مرغ

مرغ را به همراه 2-3 لیوان آب، نمک و فلفل و پودر سیر و نصف یک پیاز کوچک را در قابلمه ریخته و زمان میدهیم تا سینه مرغ بپزد و مزه دار شود. بعد از پخته شدن مرغ را از قابلمه برداشته و در یک ظرف دیگر گذاشته و داخل فر می گذاریم تا مرغ را برای زیبایی بهتر گریل کنیم. اگر تمایل نداشتید می توانید این مرحله را حذف کنید. از آب مرغ به اندازه 3 استکان برداشته و کنار می گذاریم.

مرحله سوم: آماده سازی سس سفید

آرد و شیر را در یک قابلمه میریزیم و با مفتول دستی هم می زنیم تا آرد در شیر حل شود. سپس روی حرارت ملایم گذاشته و آب مرغ به همراه کره و 2 ق.غ روغن مایع، همه را با هم مخلوط می کنیم تا سس آماده شود.

مرحله چهارم: قارچ

قارچ را برای اینکه تیره نشود و آب نیاندازد در ماهی تابه کمی روغن مایع می ریزیم و قارچ را در روغن می ریزیم و با حرارت زیاد قارچ را در روغن تفت می دهیم و کمی آب لیمو اضافه می کنیم.

مرحله پنجم: آماده سازی پاستا مرغ و قارچ به همراه سس سفید

خب حالا که تمامی مراحل را آماده کرده ایم می توان گفت که پاستای ما آماده است و فقط باید در ظرف مورد نظر سرو کنیم. پاستا را هم یا میتوان با سس سفید مخلوط کرد و یا همینطور میتوان لا به لای پاستا سس سفید بریزیم و مرغ را برش های کوچک زده به همراه قارچ و پنیر پارمزان و کمی جعفری تزئین کنیم.

فوت و فن های پاستا مرغ و قارچ با سس سفید

  1. برای تزئین می توانید از هر نوع سبزی که دوست داشتید استفاده کنید.
  2. اگر تمایل داشتید روی پنیر شما طلایی شود میتوانید در فر گذاشته و گریل کنید.
  3. میتوانید در صورت تمایل به جای مرغ از گوشت دیگری هم که خودتان دوست دارید استفاده کنید.
پاستا مرغ و قارچ با سس سفید
4.2/5 - (60 امتیاز)

دسته بندی شده در: