در آشمزی شما همراهان عزیز را با دنیای سس ها آشنا می کنیم. سس ها که یک چاشنی بسیار مهم در انواع غذاها هستند دارای تنوع زیادی نیز می باشند و اصالت هر سس به یک کشور برمی گردد. از سس های پرکاربرد می شود به سس بشامل، سس تارتار، سس مارینارا، سس مایونز و سس سزار و … خیلی دیگر از سس های مخصوص هر غذا و سالاد نیز اشاره کرد. در این پست در آشمزی قصد داریم تا دستور تهیه سس تارتار رستورانی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا طعم یک مزه جدید را به همراه غذاهای گوشتی خود احساس کنید. سس تارتار از خانواده سس مایونز خوانده می شود و به دلیل وجود خیارشور و شوید و یا جعفری، کمی سس تارتار متفاوت شده است. سس تارتار را در کنار انواع غذاهای گوشتی مانند استیک، جوجه چینی و فیله مرغ و … نیز استفاده می شود و شما همراهان عزیز در آشمزی می توانید به سلیقه خود از سس تارتار نیز در کنار غذای مورد علاقه تان استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه سس تارتار رستورانی

سس مایونز1 پیاله
خیار شور5 عدد
شوید ساطوری شده2 قاشق غذا خوری
جعفری ساطوری شده2 قاشق غذا خوری
نمک، فلفل هندی و آویشنبه میزان لازم
آب لیمو2 قاشق غذا خوری
سس خردل2 قاشق غذا خوری
پیازچه ساطوری شده2 قاشق غذا خوری
طرز تهیه سس تارتار رستورانی

طرز تهیه سس تارتار

مرحله اول: خیار شور

برای آماده سازی سس تارتار لازم است که ابتدا خیارشور ها را شسته و سر و ته خیارشور را بگیرید و سپس برای آماده سازی سس تارتار می توانید آن را با رنده و یا کارد آشپزخانه انجام دهید و یا از غذاساز استفاده کنید. بنابراین در یک کاسه با اندازه مناسب خیارشورها را رنده ریز کنید و یا در غذاساز بریزید و باقی مواد را نیز در غذاساز ترکیب کنید.

مرحله دوم: سبزیجات

ابتدا سبزی ها را پاک کرده و خوب بشوئید و سپس برای اینکه سبزی ها ریز و ساطوری شده در سس تارتار باشند، سبزیجات را به خیارشورها در غذاساز اضافه کنید و چند پالس بزنید تا به خوبی با هم ترکیب شوند.

مرحله سوم: چاشنی

ادویه ها را به مقدار لازم به همراه آب لیمو به داخل غذاساز اضافه کنید.

مرحله چهارم: سس مایونز و خردل

در پایان کار سس های مورد نظر را نیز اضافه کرده و چند پالس بزنید تا به خوبی سس تارتار شما مواد اولیه اش با هم در غذاساز ترکیب شود تا یک سس تارتار یکدست داشته باشید.

مرحله پنجم: پایان کار

سس تارتار بدست آمده را در ظرف دربداری بریزید و در یخچال به مدت 1 ساعت قرار دهید تا سس تارتار شما آماده شود و برای سرو در کنار فست فود مورد نظر آماده باشد و نوش جان فرمائید.

طرز تهیه سس تارتار

نکات مهم در تهیه سس تارتار رستورانی

  1. سس تارتار را می توانید به مدت 2 هفته در یخچال نگهداری کنید.
  2. می توانید از سبزی پونه در سس تارتار استفاده کنید.
  3. اگر از طعم تند لذت می برید از فلفل هندی سفید در سس تارتار استفاده کنید در غیر اینصورت از فلفل سیاه و یا پاپریکا استفاده کنید.
  4. می توانید ماست چکیده را جایگزین سس مایونز کنید.
  5. سس تارتار را می توانید در کنار میگو سوخاری و ماهی و فیله مرغ و گوشت و … نیز استفاده کنید.
  6. برای آماده سازی سس تارتار می توانید از غذاساز استفاده کنید و یا با ابزار دستی سس تارتار را تهیه کنید.
  7. برای زیبایی در سرو سس تارتار یا هر سس دیگری می توانید داخل یک فلفل دلمه ای را خالی کنید و سپس سس مورد نظر را در آن بریزید.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: