فرنی از آن دسته میان وعذه های خوشمزه می باشد که بزرگ و کوچک نمیشناسد و همه این خوشمزه ی دلمزه را دوست دارند. فرنی به همراه آرد برنج و آرد بادام نیز تهیه میشود. فرنی بسیار مناسب مداحان است که سینه شان را نرم نگه می دارد و گرفتگی صدا را باز میکند. همچنینی می تواند به عنوان یک غذای کمکی برای کودکان زیر ۲ سال در نظر گرفته شود. آشمزی برای زیبایی بیشتر فرنی پیشنهاد دارد تا فرنی را با کمک زعفران و پورد کاکائو آماده کنید تا چند رنگ و یا دو رنگ شود تا بتوانید این فرنی خوشمزه را نیز بر سر میزهای پذیرایی استفاده کنید. همراه ما باشید برای تهیه فرنی دو رنگ در آشمزی.

دستور تهیه فرنی دو رنگ

آرد برنج۱ لیوان
آرد بادام۱ لیوان
شکر۱ لیوان
گلاب۱ فنجان
عرق هل۱ فنجان
خلال بادام و پستهبه میزان لازم برای تزئین
گل محمدیبرای تزئین
شیر سرد۳ لیوان
زعفران۱ استکان

طرز تهیه فرنی دو رنگ

مرحله اول: آرد برنج و آرد بادام

ابتدا آردها را الک کرده و در قابلمه بریزید و با شیر سرد مخلوط کنید تا با هم مخلوط شود. شیر را کم کم اضافه کنید تا بتوانید به خوبی آردها را هم بزنید و روی حرارت قرار دهید.

مرحله دوم: شکر

شکر را نیز به فرنی اضافه کرده و هم بزنید تا شکر در فرنی باز شود. به مدت ۲۰-۲۵ دقیقه زمان می برد تا فرنی خودش را بگیرد در این هنگام باید مدام هم بزنید و یکی یکی مواد لازم را اضافه کنید.

مرحله سوم: گلاب وعرق هل

گلاب و عرق هل را نیز به فرنی اضافه کنید. سپس پس از اینکه فرنی قوام پیدا کرد و حباب زد دیگر فرنی آماده شد و از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم: دورنگ کردن فرنی

فرنی را تقسیم کرده و نصفش را زعفرانی کنید و اگر قصد دارید سه رنگ شود در صورت دلخواه پودر کاکائو در نظر بگیرید. سپس در ظرف های مورد نظر سرو کنید.

مرحله پنجم: فرنی دورنگ

در آخر فرنی دورنگ را که یکی در میان در ظرف سرو کردید را با مواد لازم ذکر شده تزئین نمائید و در یخچال گذاشته تا خودش را بگیرد و یا به دلخواه گرم سرو کنید.

نکات کامل کننده در تهیه فرنی دو رنگ

  1. در تهیه فرنی می توانید از پودر پسته و پودر گل محمدی استفاده کنید تا رنگ های بیشتری را آماده کنید.
  2. می توانید از گردوی آسیاب شده و یا فندوق در فرنی استفاده کنید.
  3. می توانید فرنی را قالبی نیز آماده کنید به این صورت که ۱ قاشق مرباخوری پودر ژلاتین در نظر بگیرید.
  4. فرنی را می توانید به صورت ساده و بدن نیاز به موارد ذکر شده نیز تهیه کنید.
5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: