ماکارونی یکی از غذاهای محبوب کودکان است مخصوصا اگر ته دیگش سیب زمینی هم که باشد. در آشمزی برای شما عزیزان با یک غذای شاد و رنگارنگ از نوع پروانه ای همراه شما عزیزان هستیم. ماکارونی پروانه ای با ته دیگ سیب زمینی شاید باب دل خیلی از شما عزیزان که پدر و مادر شده اید نیز باشد و این گونه میشود که یک شام و یا ناهار عالی پروانه ای را در کنار خانواده می توانید آماده کنید و نوش جان فرمائيد. بنابراین همراه ما باشید برای آماده سازی ماکارونی پروانه ای با گوشت چرخ کرده و ته دیگ سیب زمینی در آشمزی.

مواد لازم برای طرز تهیه ماکارونی پروانه ای

ماکارونی پروانه ای۱ بسته
گوشت چرخ کرده۲۰۰ گرم
پیاز۱ عدد
جعفری ساطوری شده۲ قاشق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه میزان لازم
سیب زمینی۲ عدد
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذا خوری پر
آببه میزان لازم
روغن مایعبه میزان لازم
کنجدبه دلخواه برای ته دیگ
آبلیمو۲ قاشق غذا خوری

دستور پخت ماکارونی پروانه ای با گوشت چرخ کرده

مرحله اول: ماکارونی

در یک قابلمه به میزان ۵ لیوان آب بریزید و ۱ قاشق غذا خوری نمک و آبلیمو را اضافه کنید و روی حرارت گذاشته تا آب به جوش آید. سپس ماکارونی را در آب جوش ریخته و هم بزنید و به مدت ۱۵ دقیقه زمان دهید تا ماکارونی نیمه آماده شود. سپس آبکش کرده و سعی کنید تا لعاب ماکارونی را نگه داری کنید تا در پخت سوپ نیز استفاده کنید.

مرحله دوم: مایه ماکارونی

در ماهی تابه پیاز را خرد کرده و روغن بریزید و روی حرارت بگذارید. تفت دهید تا پیاز کمی سرخ شود و سپس گوشت را به همراه ادویه ها اضافه کرده تا گوشت سرخ شود. رب گوجه را نیز به ترکیب گوشتی اضافه کرده و در آخر به میزان ۱ تا ۲ لیوان آب اضافه کنید تا سس مایه ماکارونی آماده شود.

مرحله سوم: دم گذاشتن ماکارونی با ته دیگ سیب زمینی

در یک قابلمه سیب زمینی های حلقه شده را به همراه روغن و نمک و کنجد بچینید و سپس ماکارونی را به همراه مایه ماکارونی به صورت لا به لا بریزید و در آخر درب قابلمه را دم کش انداخته و به مدت ۱ ساعت زمان دم کشیدن دهید.

مرحله چهارم: سرو ماکارونی پروانه ای

در آخر پس از پخت، ماکارونی را در ظرف مورد نظر سرو کنید و ته دیگ ها را به دور ماکارونی پروانه ای بچینید و جعفری را بر روی ماکارونی بریزید و سپس به همراه چاشنی های دلخواه نوش جان فرمائید.

طرز تهیه ماکارونی پروانه ای
4.5/5 - (20 امتیاز)

دسته بندی شده در: