ورقه کدو سبز یک غذای خوشمزه و سالم است که در فصل تابستان که میل به خوردن غذاهای گیاهی و ساده بیشتر است و کدو سبز فصل یافت می شود بیشتر این غذا را تهیه می کنند. کدو سبز به دلیل داشتن خواص فراوان از جمله کمک به سلامت قلب، چشم، کاهش کلسترول، کمک به کاهش وزن خواص ضد سرطانی بخشی از خواص کدو هستند. این غذا را به عنوان میان وعده با نان و غذای اصلی در کنار برنج می توان سرو کرد. برگه کدو سبز بسیار مناسب برای عزیزان گیاه خوار می باشد. برای یاد گرفتن طرز تهیه ورقه کدو سبز این غذای گیاهی ساده و مقوی با آشمزی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه ورقه کدو سبز:

کدو سبز3 عدد
کره1 قاشق غذا خوری
تخم مرغ2 عدد
نمک، فلفل، زردچوبهبه میزان لازم
روغنبه میزان لازم

طرز تهیه ورقه کدو سبز:

مرحله اول تهیه ورقه کدو سبز:

ابتدا کدو ها را شسته بنا به سلیقه و ذائقه تان آنها را یا پوست کنید یا با پوست حلقه کنید و کمی نمک بزنید.

مرحله دوم تهیه ورقه کدو سبز:

حالا داخل تابه مناسبی روغن ریخته و اجازه دهید تا کاملا روغن داغ شود و بعد دو سمت ورقه های کدو را داخل روغن سرخ کنید. بعد از سرخ شدن کدو ها را از داخل روغن خارج کرده روی دستمال روغن گیر بگذارید و اجازه دهید تا روغن اضافی آنها خارج شود.

مرحله سوم تهیه ورقه کدو سبز:

حالا کدو ها را دوباره داخل تابه ای تمیز می چینیم روی آن ها یک قاشق غذا خوری کره می ریزیم، در ظرف دیگری تخم مرغ ها را می شکنیم و به آن نمک و فلفل و زردچوبه می افزاییم و روی کدو ها می ریزیم و درب ظرف را گذاشته اجازه می دهیم تا کاملا تخم مرغ ها پخته و پف کنند. حالا در ظرف مناسبی ریخته و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن های تهیه ورقه کدو سبز:

  1. در صورت دلخواه می توانید کره را حذف کنید.
  2. می توانید از ورقه های گوجه و پیاز سرخ شده هم در این غذا استفاده کنید.
  3. این غذا را در کنار زیتون پرورده و ترشی سرو کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: