باسلوق یلدایی یکی از جالب ترین نوع باسلوق است که مانند باسلوق ساده تهیه می شود اما یه سری تفاوت ها دارد. شاید فکر کنید تهیه باسلوق ساده ساده خود یک چالش باشد چه برسد به باسلوق یلدایی که باید شکلی شبیه به هنداونه داشته باشد اما این طور نیست و به راحتی می توانید برای شب یلدای خود این باسلوق را تهیه کنید. در این دستور باسلوق با ژله و نشاسته ذرت تهیه شده است که آسان ترین روش تهیه باسلوق است. طعم و شکل این باسلوق بسیار متفاوت است و می تواند سفره یلدای شما را زیبا تر کند. امروز در آشمزی طرز تهیه باسلوق یلدایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه باسلوق یلدایی

ژله انار یا کیوی1 بسته
آب1/5 لیوان
شکر1/2 لیوان
نشاسته درشت1/2 لیوان
روغن مایع1 ق غذا خوری

طرز تهیه باسلوق یلدایی

مرحله اول: ترکیب کردن مواد لازم و قرار دادن آن روی حرارت

نشاسته را در یک ظرف بریزید سپس به آن شکر و آب اضافه کنید. در ادامه پودر ژله را نیز اضافه کنید و مواد را روی حرارت ملایم قرار داده و به طور مداوم هم بزنید تا مواد حل شوند. ذر ائامه روغن مایع را اضافه کنید و صبر کنید تا به یک غلظت متوسط برسد سپس از روی گاز برادارید.

مرحله دوم: قرار دادن باسلوق در یخچال

داخل قالب مورد نظر که می تواند ساده یا شکل دار باشد را چرب کنید و از مواد تهیه شده که خنک شده در آن بریزید و به مدت 3 تا 4 ساعت در یخچال قرار دهید تا سفت شود و خودش را بگیرد.

مرحله سوم: آغشته کردن باسلوق به نشاسته یا نارگیل

بعد از اینکه باسلق ها تهیه و سفت شد روی یک سینی مقداری پودر نشاسته ذرت یا نارگیل بریزید سپس باسلوق را از قالب به آرامی خارج کنید و به آن آغشته کنید سپس با چاقو برش بزنید تا تمام باسلوق آغشته شود

فوت و فن های طرز تهیه باسلوق یلدایی

  1. برای قرار دادن مواد روی گاز باید حرارت ملایم باشد تا مواد گلوله نشود.
  2. اگر می خواهید باسلوق شما دو رنگ یا بیشتر باشد بعد از اینکه یک لایه را تهیه کردید لایه دیگر را اضافه کنید و دوباره در یخچال قرار دهید تا سفت شود.
  3. شما می توایند این باسلوق را مانند باسلوق معمولی گرد کنید سپس به نارگیل آغشته کرده و در وسط آن مغز گردو قرار دهید.
3.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: