کوکی یلدایی یکی از کوکی های ظریف و زیبای یلدا است که شما می توانید به راحتی آن را با قالب های دلخواه تهیه و روی آن را به سلیقه خود تزیین کنید. مواد لازم برای تهیه این کوکی ساده و در دسترس است و چالش خاصی برای تهیه این کوکی نخواهید داشت. امروز در آشمزی طرز تهیه کوکی یلدایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کوکی یلدایی

آرد قنادی175 گرم
پودر قند60 گرم
زرده تخم مرغ2 عدد
کره100 گرم
وانیل1/4 ق چای خوری

طرز تهیه کوکی یلدایی

مرحله اول: ترکیب کردن مواد لازم

کره را در یک کاسه بریزد سپس پودر قند را الک کنید و به کره اضافه کنید. با دور تند همزن به قدری مواد را هم بزنید تا کرم رنگ شوند. در ادامه تخم مرغ را بشکنید و سفیده را از زرده جدا کرده و زرده را به مواد اضافه کنید. وانیل را نیز بیفزایید و با همزن مواد را مخلوط کنید.

مرحله دوم: الک کردن آرد

آرد را الک کنید و در چند مرحله به مواد اضافه کنید و با دست مخلوط کنید سپس خمیر را در یک کیسه بریزید و با دست آن را صاف کنید سپس در فریزر قرار دهید تا کمی استراحت کند.

مرحله سوم: قالب زدن کوکی

خمیر را از یخچال خارج کنید و با وردنه به ضخامت نیم سانت پهن کنید سپس با قالب دلخواه که چون شب یلدا است بهتر است از قالب انار استفاده کنید خمیر را قالب بزنید. کوکی های قالب زده را به سینی فر که باید روی آن یک کاغذ روغنی پهن کرده باشید انتقال دهید.

مرحله چهارم: پخت کوکی یلدایی در فر

سینی فر را در فر با دمای 180 درجه قرار دهید و به مدت 15 تا 25 دقیقه صبر کنید تا کوکی شما بپزد. بعد از پخت کوکی صبر کنید تا خنک شود سپس روی آن را تزیین کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کوکی یلدایی

  1. برای اینکه مواد با هم خوب ترکیب شوند مواد را قبل از شروع پخت کوکی از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود.
  2. برای تزیین روی کوکی می توانید از شکلات با طعم ها و رنگ های مختلف استفاده کنید و قبل از استفاده باید شکلات را ذوب کرده سپس در قیف قنادی بریزید و به شکل دلخواه تزیین کنید.
  3. شما می توانید از مقداری پوست پرتقال رنده شده در هنگام اضافه کردن وانیل استفاده کنید تا کوکی شما کمی طعم پرتقال بگیرد.
Rate this post

دسته بندی شده در: