پیتزا رولی یکی از روش های متنوع تهیه پیتزا است که می توانید آن را به راحتی تهیه کنید و شکل این پیتزا رولت مانند است. در این دستور طرز تهیه خمیر مورد نیاز برای پیتزا رولی گفته شده است و شما می توانید خمیر این پیتزا را نیز در خانه تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه پیتزا رولی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه پیتزا رولی

آرد500 گرم
آب ولرم1 و 1/3 لیوان
مخمر فوری7 گرم
نمک1/2 ق چای خوری
شکر1 ق چای خوری
سس کچاپکمی
سوسیس یا کالباسبه میزان دلخواه
پنیر پیتزامقداری
پونه کوهیمقداری

طرز تهیه پیتزا رولی

مرحله اول: تهیه خمیر

آرد را در الک بریزید سپس داخل یک کاسه بریزید در ادامه شکر و نمک را اضافه کنید در ادامه مخمر را نیز اضافه کنید. آب ولرم را به تدریج اضافه کرده و خمیر را ورز بدهید و اگر خمیر به دستتان چسبید کمی آرد اضافه کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن سس

روی خمیر ار با یک کیسه بپوشانید و به مدت یک ساعت در جای گرم استراحت دهید سپس یک سطح صاف را آرد پاشی کنید و خمیر را با وردنه پهن کنید در ادامه سس کچاپ یا گوجه فرنگی را روی خمیر بمالید و پونه کوهی را روی آن بپاشید.

مرحله سوم: تفت دادن سوسیس و اضافه کردن پنیر پیتزا

سوسیس را ابتدا خرد کنید سپس در یک تابه روغن بریزید و سوسیس را کمی در آن تفت دهید در ادامه سوسیس را به خمیر اضافه کنید و روی آن پنیر پیتزا بریزید. در ادامه خمیر را مانند لقمه گرفتن رول کنید و با یک چاقو آن را به قسمت های مساوی تقسیم کنید.

مرحله چهارم: پخت پیتزا رولی در فر

فر را از قبل روشن کنید تا گرم شود سپس سینی فر را چرب کنید و رول های پیتزا را در آن قرار دهید سپس روی آن را به مخلوط روغن زیتون و زرده تخم مرغ آغشته کنید تا طلایی شود و نسوزد سپس در فر با دمای 180 درجه به مدت 35 دقیقه قرار دهید نوش جان.

فوت وفن های طرز تهیه پیتزا رولی

  1. موقع ورز دادن خمیر حتما دستتان را کمی با روغن چرب کنید تا به دستتان نچسبد.
  2. بریا مواد داخل پیتزا از هر نوع ماده دیگری که می توان در تهیه پیتزا از آن استفاده کرد نیز می توانید در تهیه پیتزا رولی استفاده کنید.
  3. اگر مخمر فوری در دسترس نبود می توانید 1 قاشق مخمر را با 1/2 لیوان آب و 1 قاشق غذا خوری شکر ترکیب کرده و 10 دقیقه کنار بذارید تا عمل بیاید سپس به بقیه مواد اضافه کنید.
4/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: