ژله شب یلدا لیوانی یکی از دسر های جذاب و متنوع برای بلند ترین سب سال است که از ترکیب موادی مانند ژله به رنگ های هندوانه تهیه می شود. مزیت این روش این است که شما ژله را در لیوان های مخصوص تهیه می کنید و به تعداد افراد می توانید آن را سرو کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ژله شب یلدا لیوانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ژله شب یلدا لیوانی

ژله کیوی یا سیب سبز1 بسته
ژله آلورا1 بسته
بستنی وانیلی3 ق غذا خوری
ژله آلبالو یا انار1 بسته
ژله توت فرنگی1 بسته
دانه انار1 لیوان
آب4 و 1/2 لیوان
لیوان مخصوص ژله یک بار مصرفبه تعداد لازم

طرز تهیه ژله شب یلدا لیوانی

مرحله اول: تهیه قسمت سبز ژله

ژله کیوی را در یک کاسه بریزید سپس در کتری آب بریزید و آن را روی گاز قرار دهید تا به جوش بیاید سپس به اندازه یک لیوان از آب جوش در کاسه ژله بریزید و با چنگال خوب هم بزنید تا ئودر ژله در آب حل شود بعد از حل شدن کامل یک لیوان آب سرد اضافه کنید و دوباره هم بزنید. به اندازه یک انگشت در ته لیوان ها از این ژله بریزید و صبر کنید تا خنک شود سپس آن را در یخچال قرار دهید تا سفت شود.

مرحله دوم: آماده کردن قسمت سفید رنگ

ژله آلورا را از بسته خارج کرده و در یک کاسه بریزد سپس یک لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا حل شود بن ماری کنید تا ذرات ژله حل شود. بعد از تهیه ژله بزارید مواد کمی خنک شود سپس بستنی را که باید از قبل از فریزر خارج کرده باشید تا کمی شل شده باشد را اضافه کنید و در ادامه هم زده سپس در یخچال قرار دهید تا سفت شود.

مرحله سوم: تهیه قسمت قرمز رنگ

ژله های قرمز رنگ که شامل آلبالو و توت فرنگی است را در یک ظرف بریزید سپس یک لیوان آب جوش اضافه کرده و هم بزنید سپس یک لیوان آب سرد اضافه کنید و هم بزنید در ادامه وقتی مواد خنک شد انه های انار را نیز اضافه کنید و به اندازه دو برابر قسمت سبز رنگ به لیوان ژله قرمز رنگ اضافه کنید و آن را در یخچال قرار دهید تا آماده شود نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه ژله شب یلدا لیوانی

  1. بعد از آماده شدن ژله می توانید از چیپس های شکلاتی برای تزیین روی ژله استفاده کنید.
  2. برای اینکه ژله شما سفت تر شود می توانید از 1/2 لیوان آب سرد به جای 1 لیوان آب سرد استفاده کنید.
  3. اگر می خواهید ژله شفاف تری داشته باشید می توانید به جای آب سرد از آب جوش استفاده کنید.
4.3/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: