انار پلو یکی از غذاهیا متفاوت و خوشمزه یلدایی است که می توایند از آن به عنوان شام در بلند ترین شب سال استفاده کنید. در این دستور تهیه انار پلو با مرغ گفته شده است و میزان مواد گفته شده به ازای 3 تا 4 نفر می باشد. انار پلو یکی از غذاهای ستنی شیرازی نیز محسوب می شود که به دلیلی استفاده از انار در آن ممکن است طعم ملسی داشته باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه انار پلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه انار پلو

پیاز متوسط1 عدد
سینه مرغ1 عدد
گشنیز خرد شده1 پیمانه
زعفران دم کردهکمی
انار1 پیمانه
نمک، فلفل و پولبیربه میزان لازم
برنج3 الی 4 پیمانه

طرز تهیه انار پلو

مرحله اول: تفت دادن مرغ و پیاز

پیاز را پوست کنید و با چاقو خرد کنید سپس در یک تابه روغن بریزید و پیاز را در آن تفت دهید سپس مرغ را خرد کنید و به پیاز اضافه کنید و تفت دهید در ادامه زعفران دم کرده را اضافه کنید.

مرحله دوم: خرد کردن گشنیز و تفت دادن آن

در ادامه گشنیز را پاک کنید و با آب بشورید سپس بزارید خشک شود و در ادامه ساطوری خرد کنید تا خوب ریز شود. گشنیز را به مرغ تفت داده شده اضافه کنید و آن را نیز تفت دهید.

مرحله سوم: اضافه کردن انار

انار را پوست کنید و دانه کنید سپس به موا تفت داده شده اضافه کنید و سریع مواد را از روی گاز بردارید تا انار تغییر رنگ ندهد در ادامه ادویه های و نمک را اضافه کنید وهم بزنید.

مرحله چهارم: دم کشیدن برنج

برنج را با مقدرای آب بشورید و در قابلمه بریزید سپس آن را روی گاز قرار دهید تا بجوشد و آب آن خشک شود سپس آن را آبکشی کنید و ته قابلمه را کمی چرب کرده و یک لایه برنج بریزید لایه دیگر را از مواد تفت داده شده بیفزایید و این کار را تا جایی که مواد تمام شود ادامه دهید و یک دمکنی روی درب قابلمه قرار دهید تا انار پلو دم بکشد.

فوت و فن های طرز تهیه انار پلو

  1. برای تزیین روی این غذا می توانید بعد از اینکه انار پلو کمی خنک شد از خلال پسته روی آن استفاده کنید.
  2. اگر می خواهید ته دیگ داشته باشید در هنگام چرب کردن قابلمه یک لایه سیب زمینی ورقه ای شده یا نان قرار دهید سپس برنج را اضافه کنید.
  3. از مقداری زردچوبه و دارچین نیز برای عطر و طعم بهتر می توانید استفاده کنید.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: