چیز کیک خرمالو یکی از چیز کیک های محبوب و پر طرفدار پاییزی است که شما می توانید از آن در شب یلدا نیز استفاده کنید. رنگ این چیز کیک به دلیل استفاده از خرمالو در آن نارنجی رنگ است که آن را جذاب تر می کند. امروز در آشمزی طرز تهیه چیز کیک خرمالو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه چیز کیک خرمالو

بیسکوییت پتی بور یا ساقه طلایی1 و 1/2 بسته
کره150 گرم
پنیر خامه ای یا ماسکارپونه1 بسته
خامه پاکتی صبحانه1 یسته 200 گرمی
شکر یا پودر قند2 ق غذا خوری
ژلاتین1 ق غذا خوری
آب6 لیوان
پوره خرمالو1 و 1/2 لیوان
ژلاتین برای پوره خرمالو1 ق چای خوری پر

طرز تهیه چیز کیک خرمالو

مرحله اول: تهیه لایه اول چیز کیک خرمالو

ابتدا در زیر قالب کمربندی یک کیسه قرار دهید و قالب را ببندید سپس بیسکوییت را در یک کیسه بریزید و با گوشکوب آن را پودر کنید در ادامه آن را الک کنید تا قسمت های پودر نشده جدا شود سپس بیسکوییت های پودر شده را در کاسه بریزید و به آن کره ذوب شده اضافه کنید و هم بزنید سپس در قالب بریزید و با گوشکوب آن را فشرده و صاف کنید و به مدت نیم ساعت در فریزر قرار دهید.

مرحله دوم: تهیه لایه دوم

پنیر خامه ای را در یک کاسه بریزید سپس به آن خامه صبحانه را اضافه کنید و با همزن هم بزنید تا ترکیب شوند. شکر یا پودر قند الک شده را اضافه کنید و هم بزنید در ادامه ژلاتین را با آب ترکیب کنید و روی بخار کتری قرار دهید تا بنماری شود سپس به مواد اضافه کنید و هم بزنید و در ادامه به روی بیسکوییت ها اضافه کنید و روی آن را با لیسک یا قاشق صاف کنید و در یخچال قرار دیهد تا سفت شود.

مرحله سوم: اضافه کردن خرمالو ها

در این مرحله خرمالو ها را بشورید و پوست آن را جدا کنید و قسمت داخلی را در یک ظرف بریزید و با گوشکوب برقی پوره کنید سپس ژلاتین را با 3 قاشق غذا خئری آب ترکیب کنید و. روی بخار کتری بنماری کرده و به خرمالو ها اضافه کنید سپس این قسمت را نیز به قسمت دوم چیز کیک اضافه کنید و به مدت 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا چیز کیک تهیه شود.

فوت و فن های طرز تهیه چیز کیک خرمالو

  1. اگر قالب کمربندی در دسترس نبود می توانید از ظرف پیرکس نیز برای تهیه این چیز کیک استفاده کنید.
  2. برای طعم دار شدن بیشتر چیز کیک می توایند به پوره خرمالو مقداری پودر دارچین یا وانیل اضافه کنید.
  3. برای پودر کردن بیسکوییت ها نیز می توانید از غذاساز نیز استفاده کنید.
1.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: