ترشی مخلوط زرد رنگ یکی از ترشی های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید به راحتی این ترشی را در فصل پاییز تهیه کنید. رنگ این ترشی زرد رنگ و شما می توانید ا زردچوبه یا ادویه ترشی استفاده کنید که می توانید آن را از عطاری تهیه کنید. شما می توانید این ترشی را با سبزیجات مختلف تهیه کنید. این ترشی از مخلوط آب و سرکه تهیه شده است. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی مخلوط زرد رنگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی مخلوط زرد رنگ

گل کلم1 عدد
بادمجان4 عدد
هویج2 عدد
خیار سبز3 عدد
ساقه کرفس4 عدد
فلفل تند3 عدد
سیر2 بوته
سرکه4 پیمانه
آب جوشیده سرد شده2 پیمانه
نمک3 ق غذا خوری
ادویه ترشی یا زردچوبه1 ق غذا خوری
تخم گشنیز1 ق غذا خوری

طرز تهیه ترشی مخلوط زرد رنگ بازاری

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید گل کلم را بشورید و خرد کنید و بشورید. بادمجان را بشورید و به صورت حلقه ای ریز خرد کنید و باری 5 دقیقه داخل آبجوش بریزید و بجوشانید و آبکش کنید. هویج را پوست بگیرید به صورت حلقه ای خرد کنید. خیار سبز را بشورید و به صورت حلقه ای خرد کنید. ساقه کرفس را خرد کنید. فلفل را خرد کنید. سیر را پوست بگیرید و خرد کنید.

مرحله دوم: خشک کردن مواد

مواد خرد شده را روی یک دستمال نخی قرار بریزید و برای چند ساعت بگذارید تا خشک شود. آب را بجوشانید و بگذارید تا سرد شود. آب و سرکه را باهم مخلوط کنید و داخل یک پارچ بریزید.

مرحله سوم: تهیه ترشی زرد رنگ مخلوط

همه مواد خشک شده را داخل یک کاسه بریزید و زردچوبه و یا ادویه ترشی و تخم گشنیز را اضافه کنید و خوب مواد را مخلوط کنید. داخل یک ظرف بزرگ تمام مواد ترشی را بریزید و نمک لا به لا بریزید و ترشی را با مخلوط آب و سرکه پر کنید و در آن را محکم کنید و برای 7 الی 10 روز در جای خنک قرار دهید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ترشی زرد رنگ بازاری با گل کلم و زردچوبه

  • می توانید کلا آب را حذف کنید و با سرکه این ترشی را تهیه کنید.
  • می توانید سیر به صورت حبه ای داخل ترشی بریزید.
  • به دلخواه می توانید کمی گلپر اضافه کنید.
3/5 - (14 امتیاز)

دسته بندی شده در: