مافین شکلاتی یکی از مافین های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید. این مافین خوشمزه را می توانید برای مهمانی ها و مراسمات مختلف تهیه کنید. همه مواد را باید با پیمانه قنادی یا شیرینی پزی اندازه گیری کنید و اگر ندارید می توانید از یک لیوان دسته دار فرانسوی استفاده کنید. برای تهیه این مافین می توانید از قالب های پلاستیکی یا مقوایی استفاده کنید که دیگر نیازی به قالب فلزی مافین ندارد. امروز در آشمزی طرز تهیه مافین شکلاتی ساده را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه مافین شکلاتی

تخم مرغ4 عدد
شکر1 پیمانه
شیر1 پیمانه
روغن1 پیمانه
آرد قنادی2.5 پیمانه
پودر کاکائو1/2 پیمانه
بیکینگ پودر1 ق مربا خوری
وانیل1/4 ق چای خوری
شکلات تلخ1/2 پیمانه
شکلات چیپسی نسوزبه مقدار لازم

طرز تهیه مافین شکلاتی ساده و مجلسی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. سپس آرد و بیکینگ پودر و پودر کاکائو را باهم مخلوط و سه بار الک کنید تا مواد یکدست شود. فر را با دمای 170 درجه روشن کنید تا گرم شود.

مرحله دوم: هم زدن مواد

تخم مرغ ها را به همراه همزن برقی بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد وانیل و شکر را اضافه کنید و برای 5 دقیقه بزنید تا مواد خوبی مخلوط شود. مواد باید کرم رنگ و کشدار شود.

مرحله سوم: تهیه مایه مافین شکلاتی

در ادامه باید روغن مایع و شیر را اضافه کنید و مواد را در حد مخلوط شدن هم بزنید و بعد آرد الک شده در مرحله اول را اضافه کنید و به صورت دورانی هم بزنید تا مواد یکدست شود. در انتها شکلات تلخ خرد شده را اضافه کنید.

مرحله چهارم: پخت مافین شکلاتی

در ادامه باید قالب مافین را بردارید و از مواد تهیه شده حدود 3/4 قالب را پر کنید و کمی شکلات چیپسی و در فر از قبل گرم شده به مدت 30 الی 40 دقیقه بگذارید تا پخته شود و بعد از فر خارج کنید و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه مافین شکلاتی خوشمزه و نرم

  1. به دلیل متفاوت بودن دمای فر ها حتما چک کنید و اگر نیاز بود زمان بیشتری دهید.
  2. مواد را بیش از اندازه داخل قالب نریزید زیرا ممکن است از ظرف بیرون بریزید.
  3. افزودن شکلات چیپسی دلخواه است.
3.3/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: