کیک کشمش و گردو یکی از کیک های بسیار خوشمزه و مجلسی می باشد که می توانید برای دورهمی و مهمانی ها خود این کیک ساده را تهیه کنید. طعم این کیک بسیار هم پسند است و با توجه به این که از ماست استفاده شده است بافت پوک و نرمی دارد. شما می توانید از انواع قالب ها برای پخت استفاده کنید ولی بهتر است برای کیک های کشمشی یا گردویی از قالب میان تهی استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک کشمش و گردو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک کشمش و گردو

آرد2 پیمانه
شکر1 پیمانه
تخم مرغ4 عدد
ماست3/4 پیمانه
روغن مایع1/4 پیمانه
بیکینگ پودر1.5 ق چای خوری
نمک1 پینچ
کشمش و گردو1/2 پیمانه
وانیل1/2 ق چای خوری

طرز تهیه کیک کشمش و گردو با ماست

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. سپس به کمک پیمانه یا لیوان دسته دار فرانسوی اندازه گیری کنید. فر را با دمای 180 روشن کنید تا گرم شود. برای پخت بدون فر یک قابلمه را روی شعله پخش کن قرار دهید تا گرم شود.

مرحله دوم: هم زدن تخم مرغ

در ادامه باید تخم مرغ را داخل کاسه شکسته و شکر وانیل را اضافه کنید و هم بزنید تا کرمی رنگ و کشدار شود. سپس روغن مایع را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید و بعد نوبت اضافه کردن ماست می باشد و در حد 1 دقیقه هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

کشمش و گردو را داخل یک کاسه ریخته و با 1 ق غذا خوری آرد مخلوط کنید و هم بزنید. آرد و بیکینگ پودر و نمک را باهم مخلوط کنید و سه بار الک کنید تا سبک شود. سپس مخلوط آرد را اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا گلوله های آرد باز شود.

مرحله چهارم: پخت کیک کشمش و گردو

کف قالب را چرب کنید. سپس نیمی از مواد کیک را بریزید و بعد مابقی کیک را با گردو و کشمش هم بزنید و داخل قالب بریزید و به سطح بکوبید و در فر گرم شده به مدت 45 دقیقه با دمای 190 درجه بگذارید تا پخته شود و برای پخت بدون فر نیز باید روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و برای 1 ساعت زمان دهید تا کیک پخته شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کیک کشمش و گردو با پف زیاد و ماست

  1. قالب را خوب چرب و آرد پاشی کنید تا کیک به راحتی از قالب خارج کنید.
  2. حتما کیک را با کمک خلال دندان چک کنید.
  3. برای فر برقی باید دما روی 180 و 170 قرار دهید.
4/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: