مربای سیب زرد یکی از انواع مربا های بسیار خوشمزه و هم پسند است که بیشتر افراد طعم و مزه این مربا را دوست دارند. شما می توانید این مربا را به صورت اسلایس شده و یا رنده شده تهیه و سرو کنید. مربا سیب زرد با طعم دارچین و کمی گلاب بسیار خوشمزه می شود و همچنین مقرون به صرفه بوده و شما حتی می توانید از این مربا برای تهیه شیرینی ها نیز استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه مربای سیب زرد با دارچین و پیمانه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه مربای سیب:

سیب1 کیلوگرم
شکر700 گرم
لیموترش1 ق غذا خوری
آب3 پیمانه
زعفران، دارچین، گلاببه مقدار لازم

طرز تهیه مربای سیب زرد رنده شده :

مرحله اول: آماده سازی سیب

ابتدا سیب ها را بشورید و با پوست کن آن ها را پوست بگیرید. حالا می توانید سیب را رنده درشت بزنید و یا از وسط به دو نیم کنید و مکعبی اسلایس کنید. سیب های رنده شده را داخل یک کاسه آب و کمی لیموترش بریزید تا رنگ آن تغییر نکند.

مرحله دوم: جوشاندن

آب را به همراه شکر داخل یک قابلمه بریزید. بهتر است برای تهیه مربا ها از قابلمه لعابی استفاده کنید. آب و شکر را هم بزنید تا شکر کمی حل شود. سیب ها را آبکشی کنید و نیازی نیست روی آن آب بگیرید و به شربت تهیه شده به همراه یک چوب دارچین اضافه کنید و برای 1 ساعت بگذارید تا مربا سیب پخته شود.

مرحله سوم: افزودن زعفران

چوب دارچین را از مربا خارج کنید. کمی زعفران و گلاب را اضافه کنید و صبر کنید تا رنگ باز کند. برای نیم ساعت دیگر به مربا زمان دهید تا غلیظ شود. از مربا تست بگیرید که شربت به غلظت رسیده باشد. بدین ترتیب که مقداری از شربت را داخل نعلبکی ریخته و داخل یخچال قرار دهید و اگر به سختی حرکت کند یعنی به غلظت رسیده است. مربا را داخل شیشه تمیز ریخته و در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه مربای سیب زرد خانگی:

  1. سیب را زیاد خرد کنید وگرنه له می شود و حالت مارمالاد به خود می گیرد.
  2. حتما اجازه بدهید تا شکر در آب حل شود و بعد سیب را اضافه کنید.
  3. سیب خودش عطر دارد و به دلخواه می توانید وانیل و هل نیز اضافه کنید.
  4. مقدار زعفران به دلخواه می باشد و می توانید به سلیقه خود کم و زیاد کنید.
4.2/5 - (16 امتیاز)

دسته بندی شده در: