اسموتی هندوانه در این روز های گرم تابستان گزینه مناسب و لذت بخشی است که می توانید آن را به راحتی در خانه تهیه کنید. از خواص هندوانه می توان به مفید برای استخوان ها، خنک کننده بدن، حاوی آنتی اکسیدان و… اشاره کرد. اسموتی نوعی نوشیدنی است که با پوره کردن مواد در مخلوط کن درست می شود اسموتی معمولا دارای پایه مایع است، مانند آب میوه یا شیر، ماست یا بستنی است. ممکن است مواد دیگری مانند میوه ها، سبزیجات، شیر غیر لبنی، یخ خرد شده، پودر آب پنیر یا مکمل های غذایی نیز اضافه شود. در این دستور طرز تهیه دو نوع دیگر اسموتی هندوانه که در یکی از آن ها هندوانه با توت فرنگی و در دیگری با تخم شربتی ترکیب می شود را خواهیم گفت. امروز در آشمزی طرز تهیه اسموتی هندوانه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه اسموتی هندوانه

هندوانه1/2 هندوانه متوسط
شیریک لیوان
عسل1ق غذاخوری
یخبه مقدار دلخواه

طرز تهیه اسموتی هندوانه

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

هندوانه را با آب شسته و در یک سینی بزارید سپس با یک کادر متوسط هندوانه را خرد کنید. با چاقو هسته های هندوانه را جدا کنید. اگر عسل داخل یخچال نگه داری می شود آن را بیرون آورده تا هم دمای محیط شود. اگر از شیر محلی استفاده می کنید باید شیر را بجوشانید و بزارید کمی سرد شود سپس در داخل یخچال بزارید تا سرد شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد اسموتی

هندوانه های خرد شده را در مخلوط کن بریزید سپس شیر را از یخچال خارج کرده و به هندوانه اضافه کنید. یک قاشق غذاخوری عسل را نیز اضافه کرده و در صورت تمایل یخ را نیز اضافه کنید و مخلوط کن را روشن کرده و مخلوط کنید. وقتی تمام مواد به خوبی ترکیب شدند مخلوط کن را خاموش کنید. اسموتی را در لیوان یا ظرفی که می خواهید سرو کنید بریزید و آن را می توانید با تکه های هندوانه یا چند برگ نعنا تزیین کنید.

مرحله سوم: تهیه اسموتی هندوانه با توت فرنگی

تمام مراحل مانند طرز تهیه اسموتی هندوانه است با این تفاوت که باید توت فرنگی ها را شسته و برگ سبز آن را جدا کرده و با چاقو کمی خرد کنید. زمانی که هندوانه ها را به مخلوط کن اضافه می کنید توت فرنگی ها را نیز اضافه کنید و مخلوط کنید. سپس دیگر مواد را اضافه کرده و در ادامه اسموتی شما آماده است می توانید آن را میل کنید.

مرحله چهارم: تهیه اسموتی هندوانه با تخم شربتی

تخم شربتی را در آب ریخته و بشویید سپس مقداری در آب گذاشته تا خیس بخورد. دیگر مواد را مانند اسموتی هندوانه اضافه کرده و در اینجا می توانید چند قطره لیمو ترش تازه یا آبلیمو به آن اضافه کنید سپس مخلوط کنید.

فوت و فن های طرز تهیه اسموتی هندوانه

  1. بهتر است هندوانه را وقتی خرد کردید و هسته های آن را جدا کردید در یخچال فریزر به مدت یک ساعت قرار دهید.
  2. در تهیه این اسموتی از موز به جای عسل نیز می توانید استفاده کنید.
  3. به جای شیر در تهیه اسموتی می توان از بستنی نیز استفاده کرد.
4.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: