چیز کیک سن سباستین یک چیز یک متعلق به شهر اسپانیا است و یکی از چیز کیک های لاکچری اسپانیا محسوب می شود. این چیز کیک بافت نرم و خامه ای شکل دارد و روی آن کاراملیزه می شود. فرق این چیز کیک با چیز کیک های دیگر در این است که این چیز کیک لایه زیری کوکی مانند را ندارد. چیز کیک سن سباستین یا سوخته به نوعی چیز کیک که کراست ندارد و روی این چیز کیک حالت سوخته‌ و سیاه به خودش می گیرد ‌و به خاطر همین عطر و مزه ای فوق العاده به خودش می گیرد. سن سباستین شهری در کشور اسپانیا و مرکز استان گوئیپوسکوای این کشور است این شهر که در کرانه خلیج کوچک بیزکی واقع شده، یکی از زیباترین و معروف‌ترین سواحل اروپا محسوب می‌شود دسر معروف این شهر چیز کیک هست که روش آماده سازی آن با چیز کیک های دیگر فرق دارد. این چیز کیک با سس شکلات و انواع ترافل ها سرو می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه چیز کیک سن سباستین را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه چیز کیک سن سباستین

پنیر مارسکاپونه یا خامه ای600 گرم
خامه صبحانه400 گرم
شکر1 پیمانه
تخم مرغ4 عدد
وانیل1 ق مربا خوری
نشاسته ذرت یا آرد2 ق غذاخوری

طرز تهیه چیز کیک سن سباستین

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

نشاسته ذرت را پیمانه زده و سه بار الک می کنیم تا کاملا شفاف شود. در یک کاسه مناسب پنیر خامه ای یا مارسکاپونه را می ریزیم سپس شکر را نیز اضافه کرده و هم می زنیم اینقدر هم می زنیم تا پنیر پوک شود. خامه صبحانه را نیز اضافه کرده و هم می زنیم تا کرم رنگ شود هر چقدر بیشتر هم بزنید بهتر است.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد لازم

تخم مرغ ها را شکسته و یک عدد از تخم مرغ ها را به مواد داخل ظرف اضافه می کنیم سپس به مدت 35 ثانیه هم می زنیم و در ادامه دیگر تخم مرغ ها را نیز دانه دانه اضافه می کنیم و هر کدام را به مدت 35 دقیقه هم می زنیم. نشاسته ذرت و وانیل را نیز اضافه کرده و هم می زنیم سپس با لیسک دور کاسه را به خوبی جمع کرده و با مواد داخل کاسه ترکیب کنید.

مرحله سوم: پختن چیز کیک

فر را از قبل گرم کرده و مواد را داخل ظرف مناسب فر که کمی با روغن چرب کرده اید بریزید سپس ظرف را در فر با دمای 180 درجه به مدت 40 دقیقه قرار دهید. بعد از گذشت مدت زمان گفت شده کیک را از فر خارج کرده و صبر کنید تا سرد شود ممکن است بعد از سرد شدن کمی پف آن بخوابد و وسط آن گود شود. بعد از سرد شدن بهتر است آن را در یخچال به مدت یک ساعت تا یک روز قرار داده تا کمی استراحت کند بعد از این زمان می توانید روی چیز کیک را با انواع سس ها تزیین کنید همچنین می توانید از انواع میوه ها و شکلات ها برای تزیین روی چیز کیک استفاده کنید.

فوت و فن های طرز تهیه چیز کیک سن سباستین

  1. پس از گذشت زمان گفته شده برای پخت چیز کیک در صورت نیاز گریل را روشن کرده، سپس اجازه دهید چیز کیک به مدت ۳ تا ۵ دقیقه گریل شود تا روی آن طلایی شود.
  2. بعد از ریختن مواد داخل قالب ظرف بهتر است با یک سیخ چوبی حباب های داخل ظرف را از بین ببرید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: