ترشی مشهدی که به اسم های بسیار زیاد معرو ف است مانند سالاد زمستانی یا ترشی گوجه فرنگی یا ترشی آب گوجه که همگی یک نوع ترشی فوق العاده خوشمزه مشهدی می باشد که با آب گوجه فرنگی تهیه می شود و بسیار خوشمزه است. این ترشی با سبزیجات مخلفی تهیه می شود و بیشتر با آب گوجه فرنگی آماده می شود ولی با افزودن 1 پیمانه سرکه می توانید ماندگاری این ترشی را بیشتر کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی مشهدی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ترشی مشهدی اصل

گوجه فرنگی8 کیلوگرم
هویج500 گرم
کرفس1 دسته
سیر2 بوته بزرگ
سرکه1 پیمانه
فلفل سبز یا تند10 عدد

طرز تهیه ترشی مشهدی با گوجه فرنگی بدون کپک و ماندگاری بالا

مرحله اول: آماده سازی گوجه فرنگی

گوجه ها را بشورید و چهار تکه کنید و داخل قابلمه بریزید و روی گاز قرار دهید و بگذارید تا بجوشد و از زمان که شروع به جوش خوردن کردن باید 20 دقیقه بگذارید تا بجوشد و بعد داخل صافی بریزید و و خوب با قاشق فشار دهید تا فقط پوست گوجه داخل صافی باقی بماند و بعد به پوره تهیه شده نمک بزنید.

مرحله دوم: خرد کردن مواد

گل کلم را به اندازه ریز خرد کنید و چندین بار بشورید. هویج و کرفس را نیز خرد کنید و بشورید و روی پارچه نخی پهن کنید تا کاملا خشک شود زیرا اگر خیس باشد باعث کپک زدن آن می شود. سیر را نیز پوست بگیرید و به صورت ورقه ای برش بزنید. فلفل ها را نیز بشورید و خرد کنید.

مرحله سوم: مخلوط کردن مواد

حالا داخل یک ظرف بزرگ باید تمام مواد را بریزید و بعد گوجه و سرکه را اضافه کنید و با کمک یک ملاقه تمیز خوب هم بزنید تا مواد مخلوط شوند. سپس در یک شیشه تمیز ریخته و درب شیشه را سفت کنید و پس از 10 روز ترشی ما حاضر شده است. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ترشی مشهدی اصل

  1. اگر مواد خیلی سفت بود کمی آب سرد اضافه کنید.
  2. می توانید به دلخواه خیار و سبزیجات معطر استفاده کنید.
  3. بهتر است ترشی را در شیشه های کوچک ریخته و هر دفعه بعد از استفاده داخل یخچال قرار دهید.
  4. هوا رفتن به داخل این ترشی باعث کپک زدن آن می شود.
4/5 - (22 امتیاز)

دسته بندی شده در: