شور گل کلم یکی از شور های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید به راحتی این شور خوشمزه را تهیه کنید. در این پست می توانید مقدار نمک و سرکه را به ذقیق مشاهده کنید و یک شور خوشمزه برای زمستان تهیه و در کنار در غذا های مختلف سرو کنید. با این رسپی شما یک شور ترد و عالی داشته باشید. شما می توانید به دلخواه از سبزی های معطر مختلف استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه شور گل کلم به روش بازاری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شور گل کلم خانگی

هویج3 الی 4 عدد
گل کلم1 عدد
سیر7 عدد
فلفل تندبه میزان لازم
ساقه کرفس2 عدد
خیار4 عدد
آب جوشیده4 پیمانه
سرکه1/2 پیمانه
نمک2 ق غذا خوری
سبزی معطر(ترخون، مرزه، شوید، گشنیز، نعنا)250 گرم

طرز تهیه شور گل کلم ترد و خوشمزه با سرکه

مرحله اول: آماده سازی مواد

مواد شور را باید در سایز درشت خرد کنید. گل کلم را خرد کنید و داخل یک کاسه لگن آب ریخته و چندین بار بشورید. هویج پوست بگیرید و حلقه ای خرد کنید. خیار را بشورید خرد کنید. سیر را نیز به صورت حبه ای پوست بگیرید. ساقه کرفس را تمیز کنید و خرد کنید. سبزی معطر را پاک کنید و بشورید.

مرحله دوم: خشک کردن مواد

در ادامه باید همه مواد خرد شده و فلفل را بشورید روی دستمال پهن کنید و بگذارید برای 3 الی 4 ساعت خشک شود. آب را بجوشانید و بگذارید کنار تا خنک شود. شیشه مورد نظر را استریل کنید.

مرحله سوم: تهیه شور گل کلم بازاری

کف شیشه کمی سبزی بریزید و بعد لایه به لایه گلم کلم و خیار و هویج و سیر مجدد سبزی و تکرار مواد تا ظرف کاملا پر شود، برای ریختن مواد ظرف را تکان دهید تا فضای خالی ظرف باز شود. نمک و آب و سرکه را باهم مخلوط کنید و روی شور بریزید و تا ظرف پر شود و روی ظرف یک نایلون قرار دهید و درب شیشه را بسته و بعد از 1 هفته شور شما می رسد. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه شور گل کلم ترد و خوشمزه به روش بازاری

  1. خوب و خشک شدن سبزیجات مانع کپک زدن شور می شود.
  2. ظرف را در جای گرم نگهداری نکنید.
  3. علبت لزج شدن شور کم نمک بودن و هوا کشیدن و این که ظرف کاملا پر نشده است.
  4. می توانید از نمک دریا نیز استفاده کنید.

3.9/5 - (8 امتیاز)

دسته بندی شده در: