بهترین روش دم کردن زعفران؛ در این پست می توانید بهترین روش دم کردن زعفران را مشاهده کنید و از آن برای تهیه انواع شیرینی و کیک و غذا استفاده کنید. شما با این روش می توانید بدترین و بد قلق ترین زعفران را تبدیل به خوشرنگ ترین زعفران کنید به شرطی که تمام نکات گفته شده را رعایت کنید و در انتها نحوه نگهداری صیحیح زعفران دم کرده را می توانید مشاهده کنید. امروز در آشمزی بهترین روش دم کردن زعفران را می توانید مشاهده کنید.

مواد لازم برای دم کردن زعفران

زعفران1 مثقال
یخ1 کاسه
آب جوشبه مقدار لازم

بهترین روش دم کردن زعفران با یخ

مرحله اول: سابیدن زعفران

سابیدن زعفران با قند یا شکر باعث تیره شدن رنگ زعفران می شود. زعفران باید شوک وارد شود تا خوشرنگ شود. زعفران را داخل هاون خوب بسابید تا نارنجی رنگ شود.

مرحله دوم: افزودن یخ

داخل یک کاسه یخ بریزید و پودر زعفران را اضافه کنید و هم بزنید و هر چندگاهی هم بزنید تا یخ کاملا ذوب شود و بعد هم بزنید تا زعفران خوشرنگ شود.

مرحله سوم: دم کردن زعفران

یک کتری را روی حرارت قرار دهید و صبر کنید به جوش بیاید و بعد کاسه زعفران را روی بخار کتری قرار دهید و صبر کنید تا زعفران خوب دم بکشد و خوشرنگ تر شود به همین راحتی زعفران دم کرده دارید و بهترین روش نگهداری زعفران این است که آن را داخل قوری یا یک ظرف درب بسته بریزید و داخل فریزر قرار دهید و مطمئن باشید رنگ زعفران و طعم آن هیچ تغییری کند و برای تهیه غذا بهتر است نیم ساعت قبل داخل دمای محیط قرار دهید تا ذوب شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه دم کردن زعفران

  1. حتما باید به زعفران دو مرحله شوک داده شود یعنی یک بار با یخ و بعد گرم شود.
  2. دم کردن زعفران روی بخار کتری نباید بیشتر از 10 دقیقه شود و بعد صبر کنید داخل دمای محیط خنک شود و بعد داخل ظرف بریزید و نگهداری کنید.
  3. بهترین زمان نگهداری زعفران داخل یخچال 1 هفته است پس به اندازه دم کنید و یا می توانید در فریزر نگهداری کنید.
  4. می توانید در آخر از صافی رد کنید تا تفاله اش گرفته شود.
  5. علت استفاده از قند و شکر این می باشد که رطوبت را به خودش می گیرد و برای همین موقع پودر کردن زعفران از آن استفاده می شود و رنگ آن کدر و تیره می شود.
3.2/5 - (12 امتیاز)

دسته بندی شده در: