کلوچه خانگی یکی از روش های بسیار ساده برای تهیه یک کلوچه خوشمزه برای میان وعده بچه ها در مدرسه و برای پذیرایی به همراه یک چای می باشد که بسیار راحت تهیه می شود و شما می توانید بدون فر و همزن برقی و خمیرمایه و آن را آماده کنید. شما می توانید به دلخواه برای رومال این کلوچه از کمی شیره انگور استفاده کنید و به راحتی آن را داخل تابه یا قابلمه بپزید. امروز در آشمزی طرز تهیه کلوچه خانگی بدون و همزن برقی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کلوچه خانگی با ماست

تخم مرغ1 عدد
پودر قند3/4 پیمانه
وانیل1/2 ق چای خوری
روغن مایع1/2 پیمانه
ماست1/2 پیمانه
بیکینگ پودر1 ق غذا خوری
سرکه سفید1 ق غذا خوری
آرد الک شده یا آرد نانوایی2 و 3/4 پیمانه
زعفرانبه دلخواه
پودر دارچین و هل و زنجبیل1 ق مربا خوری
نمک1 پنس

طرز تهیه کلوچه خانگی با آرد نانوایی خوشمزه و ساده بدون فر و همزن برقی

مرحله اول: هم زدن تخم مرغ

ابتدا تخم مرغ را به همراه وانیل با همزن دستی بزنید تا از لختگی خارج شود و بعد پودر قند را اضافه کنید و بعد ماست و سرکه و بیکینگ پودر را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود.

مرحله دوم: افزودن آرد

در ادامه باید روغن را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید و بعد مخلوط دارچین و هل و زنجبیل را اضافه کنید و هم بزنید و بعد آرد و نمک را باهم مخلوط کنید و کم کم به مواد اضافه کنید و در انتها با لیسک خمیر را جمع کنید و بیش از اندازه هم بزنید زیرا روغن انداخته و بعد از پخت سفت می شود.

مرحله سوم: استراحت خمیر

در ادامه باید روی خمیر را پلاستیک بکشید و برای 1 ساعت در یخچال قرار تا مسنجم شود. در این زمان باید شعله پخش کنید را روی حرارت متوسط قرار دهید و داخل تابه را چرب کنید و برای 15 دقیقه گرم کنید.

مرحله چهارم: پخت کلوچه ساده خانگی

برای رومال کمی شیره انگور و زرده را باهم مخلوط کنید و بعد از اتمام استراحت خمی رابدی آن را روی میز کار بین دو نایلون با وردنه باز کنید و بعد نایلون را بردارید و با قالب دلخواه قالب بزنید و داخل تابه قرار دهید و روی آن را به دلخواه طرح بزنید و با مخلوط شیره و زرده رومال کنید و دمکنی قرار دهید و برای 20 دقیقه بگذارید تا پخته شود و بعد از 10 دقیقه برگردانید تا زیر و روی آن نیز طلایی شود. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کلوچه خانگی ساده بدون شیر و فر در خانه

  1. حرارت گاز ها باهم متفاوت است و حتما چک کنید تا خوب کلوچه پخته شود.
  2. می توانید داخل فر نیز این کلوچه را به مدت 20 دقیقه با دمای 180 بگذارید تا پخته شود.
  3. اگر خمیر بعد از استراحت چسبناک بود 1 الی 2 غذا خوری نیز آرد اضافه کنید.
  4. آرد و پودر قند را حتما الک کنید.
  5. بهتر است کلوچه را در یخچال قرار دهید.
2.3/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: