لوکوم انار یکی از دسر های بسیار شیک و مجلسی می باشد که شما می توانید برای مهمانی و شب یلدا گزینه خوبی می باشد و شما می توانید در این شب که بلندترین شب سال معروف است این دسر خوشمزه را تهیه کنید و در کنار خانواده میل کنید. بافت لوکوم مانند باسلوق نرم و کشدار است و شما می توانید به سادگی و چند قلم مواد این لوکوم را به صورت ساده یا مغزدار تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه لوکوم انار را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه لوکوم انار

آب انار2 پیمانه
شکر1 پیمانه سر خالی
نشاسته گل یا ذرت1/2 پیمانه سر پر
پسته و نارگیلبه مقدار لازم

طرز تهیه لوکوم انار مغزدار ویژه شب یلدا

مرحله اول: آماده سازی انار

ابتدا باید آب انار را بگیرید برای 2 پیمانه آب انار حدودی به 5 الی 6 عدد انار نیاز دارید که می توانید از آبمیوه گیر دستی یا برقی استفاده کنید و آب انار را بگیرید و از یک صافی رد کنید و یا می توانید آب انار را از آبمیوه فروشی ها بگیرید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

در ادامه باید آب انار به همراه شک و نشاسته ذرت یا گل خوب مخلوط کنید تا مواد هم بخورد و یکدست شود و بعد روی حرارت متوسط قرار دهید و مداوم هم بزنید تا مواد کم کم سفت شود، این مرحله ممکن است 25 دقیقه طول بکشد.

مرحله سوم: تهیه لوکوم

در ادامه باید پسته را یا گردو مورد نظر را اضافه کنید و هم بزنید و زمانی که لوکوم وسط قابلمه جمع شد از روی حررات بردارید و و یک سینی یا ظرف پیرکس را بردارید و کف آن را به دلخواه پودر نارگیل یا نشاسته بریزی و مواد را دروی آن ریخته و خوب سطح آن را صاف کنید و قالب را برای 3 ساعت در یخچال قرار دهید و بعد از قالب خارج کنید به شکل دلخواه برش بزنید و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه لوکوم انار خوشمزه و شیک برای پذیرایی

  1. میزان شکر ممکن است با توجه به ترش بودن آب انار کم و زیاد شود.
  2. می توانید از گردو یا یا انواع مغزها استفاده کنید.
  3. ماندگاری این شیرینی در ظرف دربسته حدود 1 هفته می شود.
  4. برای این که رطوبت لوکوم ها گرفته شود می توانید داخل آرد سفید بغلطانید و یا در پودر گل محمدی یا پودر پسته بزنید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: