لبو قرمز یکی از تنقلات بسیار خوشمزه و ساده در فصل زمستان می باشد که همزمان با رسیدن لبو تهیه می شود و روش تهیه بسیار ساده ی دارد و شما می توانید برای پذیرایی و دورهمی به راحتی یک لبو قرمز شیرین و خوشرنگ تهیه کنید. شما می توانید به دلخواه لبو قرمز را با با نبات یا شیره انگور تهیه کنید که این بستگی به میزان شیرین بودن لبو ها دارد و اگر لبو های شما به طور طبیعی شیرین می باشد نیازی به به اضافه کردن نبات و شیره نمی باشد. لبو قرمز یا همان گیاه چغندر یکی از دارو های گیاهی است که به عنوان رنگ خوراکی نیز در بازار مورد استفاده قرار می گیرد و سرشار از فولات، منگنز، تیامین و انواع مواد مغذی می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه لبو قرمز خانگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای برای تهیه لبو قرمز خانگی

لبو1 کیلوگرم
نباتبه مقدار لازم
شکر4 ق غذا خوری
آببه مقدار لازم

طرز تهیه ی لبو قرمز خوشرنگ و بازاری

مرحله اول: آماده سازی لبو

ابتدا برای تهیه لبو باید از لبو های استفاده کنید که رنگ تیره دارد و هرچقدر رنگ لبو ها تیره تر باشد در نتیجه لبوی بهتری می باشد و سعی کنید از لبو های گرد و تپل استفاده کنید.

مرحله دوم: پخت لبو

در ادامه چون قرار است لبو با پوست پخته شود حتما لبو ها را خوب بشورید و ضدعفونی کنید و به همراه کمی آب داخل قابلمه قرار دهید و بگذارید تا لبو ها خوب پخته شود، این زمان ممکن است با توجه به سایز لبو ها 2 الی 3 ساعت طول بکگشد.

مرحله سوم: افزودن شکر

بعد از پخت لبو از آب لبو خارج کنید و به آن شکر را به همراه یک نبات اضافه کنید و هم بزنید تا نبات ذوب شود و حرارت را کم کنید تا شکر ذوب شود و بعد لبو های پخته شده را پوست گیری کنید و خرد کنید.

مرحله چهارم: تهیه لبو قرمز

سپس لبو های خرد شده را داخل شهد قرار دهید و برای 15 دقیقه زمان دهید تا لبو پخته و شیرین شود و بعد از شهد مانده روی لبو ها بریزید و سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در لبو پخته قرمز رنگ و ساده با نبات و شکر

  1. آب را تا جایی اضافه کنید که روی لبو ها را بگیرد.
  2. می توانید مقدار شکر را بیشتر اضافه کنید.
  3. حتما یک تکه نبات را اضافه کنید تا سردی لبو ها را بگیرد.
4/5 - (4 امتیاز)

دسته بندی شده در: