ژله شب یلدا در این پست می توانید ژله شب یلدا را در قالب های مختلف تهیه کنید و در این شب طولانی که بخشی از رسومات ما می باشد سرو کنید. در شب یلدا که معروف به بلندترین شب سال است انواع دسر ها و کیک و ژله تهیه می شود و خانواده دور هم جمع می شود و این شب را در کنار هم می گذرانند. شما می توانید از قالب های مخلتف استفاده کنید و این ژله شیک را تهیه کنید و به دلخواه با شکلات اشکی تهیه و سرو کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ژله شب یلدا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه ژله شب یلدا جدید و خاص

ژله هندوانه یا انار2 بسته
آب جوش1.5 لیوان
شیر3/4 پیمانه
ژله آلوورا1/2 بسته
آب جوش1/2 پیمانه
شیر1/4 پیمانه
ژله کیوی1/2 بسته
آبجوش1/2 لیوان
شیر1/4 پیمانه

طرز تهیه ژله شب یلدا شیک و مجلسی با شیر

مرحله اول: تهیه رنگ قرمز

ابتدا باید 2 بسته ژله قرمز رنگ که می توانید از طعم هندوانه یا انار استفاده کنید و بعد با 1.5 لیوان آب جوش مخلوط کنید و بن ماری کنید به طوری که روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا ژله حل شود و یا برای 1 دقیقه در ماکروفر قرار دهید و صبر کنید تا خنک شود و بعد 3/4 پیمانه شیر را اضافه کنید و هم بزنید و قالب مورد نظر را کمی چرب کنید و مواد ژله را داخل قالب بریزید و برای 40 دقیقه بگذارید تا نیم بند شود.

مرحله دوم: تهیه رنگ سفید

برای تهیه ژله آلوورا باید آن را به همراه 1/2 آبجوش مخلوط کنید و بن ماری کنید و روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا خنک شودو بعد 1/4 پیمانه شیر مخلوط کنید و هم بزنید و بعد لایه سفید رنگ را بریزید و برای 40 دقیقه دیگر زمان دهید تا نیم بند شود.

مرحله سوم: تهیه رنگ سبز

برای تهیه رنگ سبز باید ژله کیوی را به همراه 1/2 پیمانه بن ماری کنید و بعد شیر را اضافه کنید و هم بزنید و روی لایه بعدی ریخته و ژله را برای 1 ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرید و بعد دیواره های قالب را آزاد کنید و روی دیس برگردانید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه ژله شب یلدا با شیر

  1. حتما باید بگذارید ژله خنک شود و بعد شیر را اضافه کنید و هم بزنید.
  2. دیس را کمی مرطوب کنید تا بتوانید به راحتی دسر را جابجا کنید.
  3. می توانید از شکلات اشکی استفاده کنید و دسر را تزیین کنید.
4.2/5 - (40 امتیاز)

دسته بندی شده در: