ترشی نارنگی یکی از ترشی های متنوع و جدید است که می توانید با مواد ساده ای تهیه کنید و به عنوان دورچین برای غذا استفاده کنید. از خواص نارنگی می توان به هضم بهتر غذا، تقویت سیستم ایمنی و… اشاره کرد. رنگ نارنجی این ترشی بسیار جذاب است و طعم جالبی دارد. این ترشی به دلیل اینکه نارنگی در فصل پاییز و زمستان در دسترس است یک ترشی فصلی محسوب می شود. طعم این ترشی ملس است و بهتر است خالی و بعد از غذا مصزف شود تا به هضم غذا کمک کند. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی نارنگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ترشی نارنگی

نارنگی20 عدد
سرکه2 پیمانه
چوب دارچین2 عدد
پودر میخک1/2 ق چای خوری
شکر2 پیمانه
آب نارنگی1 پیمانه

طرز تهیه ترشی نارنگی

مرحله اول: آماده کردن نارنگی ها

ابتدا نارنگی ها را با آب بشورید سپس پوست آن را جدا کنید و در یک ظرف بریزید. در ادامه نارنگی ها را پره پره کنید و از هم جدا کنید سپس پوست نازک روی آن را با چاقو به آرامی جدا کنید تا گوشت آن باقی بماند. در ادامه پره های نارنگی را در یک ظرف شیشه ای تمیز و خشک قرار دهید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد لازم

آب نارنگی را در یک قابلمه بریزید و به آن پودر میخک و سرکه را اضافه کنید. در ادامه چوب دارچین و شکر را نیز به قابلمه اضافه کنید و روی شعله قرار دهید و به مدت 2 دقیقه صبر کنید بجوشد تا شکر در آن حل شود.

مرحله سوم: تهیه ترشی نارنگی

مواد ترکیب شده را به حالت داغ در شیشه ای که نارنگی ها را قرار دادید بریزید و بزارید سرد شود. وقتی سرد شد درب شیشه را ببندید ترشی شما بعد از یک روز قابل استفاده است نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه ترشی نارنگی

  1. این ترشی به مدت 10 الی 15 روز در یخچال قابل نگه داری است اما می توایند روی آن را یک کیسه بکشید سپس درب آن را ببندید در این صورت 5 روز بیشتر قابل نگه داری است.
  2. از مقداری سیاه دانه نیز در تهیه این ترشی می توان استفاده کرد.
  3. چوب دراچین و پودر میخک قابل حذف است اما برای عطر و طعم بهتر ترشی بهتر است از آن ها استفاده شود.
  4. اگر می خواهید ترشی شما ترش تر شود می توانید از مقدار بیشتری سرکه استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: