فلن کیک یک کیک سوئدی بسیار جذاب است و دارای دو لایه است که یک لایه آن کیک شکلاتی یا وانیلی است و لایه دیگر کارامل مانند است. از این کیک می توان به عنوان کیک تولد نیز بدون تزیین و خامه کشی استفاده کرد چون ظاهر این کیک به خودی خود قشنگ است و می توانید در قالب دلخواه آن را تهیه کنید. در این دستور طرز تهیه کیک و سس روی آن به طور کامل گفته شده است و به راحتی می توانید یک کیک جدید تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه فلن کیک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه فلن کیک

تخم مرغ3 عدد
شکر1 پیمانه یا 200 گرم
شیر1/2 پیمانه یا 120 گرم
روغن مایع1/2 پیمانه یا 120 گرم
آرد1 و 1/2 پیمانه یا 235 گرم
بکینگ پودر1 ق چای خوری یا 4 گرم
وانیل1/4 ق چای خوری
پودر کاکائو3 ق سوپ خوری
شیر سرد2 لیوان
پودر کارامل1 بسته
پودر ژلاتین2 ق سوپ خوری

طرز تهیه فلن کیک

مرحله اول: تهیه لایه کاراملی

ابتدا پودر کرم کارامل را در یک ظرف بریزید سپس به آن شیر سرد و پودر ژلاتین را اضافه کنید و هم بزنید سپس روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا به جوش آید. در ادامه قالب مورد نظر را چرب کنید و سس کاراملی که در بسته بود را در قالب بریزید سپس مواد جوشیده شده را اضافه کنید و قالب را به مدت 12 ساعت در یخچال استراحت دهید.

مرحله دوم: تهیه مواد مایع

تخم مرغ ها را در یک کاسه بشکنید سپس وانیل و شکر را نیز اضافه کنید و با دور تند همزن به قدری هم بزنید تا یک ترکیب کاراملی و کشدار تهیه شود. در ادامه شیر و روغن را نیز اضافه کنید و با لیسک یا قاشق هم بزنید.

مرحله سوم: ترکیب کردن مواد لازم

آرد و بکینگ پودر را همراه پودر کاکائو در الک بریزید و در چند مرحله به مواد مایع اضافه کنید و هم بزنید. بعد از اضافه کردن آرد و بکینگ پودر نباید از همزن استفاده کنید همچنین نباید خیلی مواد را هم بزنید چون بکینگ پودر خاصیت پف دهندگی خود را از دست می دهد.

مرحله چهارم: پخت کیک در فر

قالب را از یخچال درآورید سپس مواد کیک را به آن اضافه کنید و قالب را در یک قابلمعه حاوی آب قرار دهید سپس در فر از قبل گرم شده به مدت 40 دقیقه با دمای 170 درجه قرار دهید تا کیک بپزد. بعد از پخت و سرد شدن از قالب جدا کنید.

مرحله پنجم: پخت کیک در قابلمه

ابتدا قالب را از یخچال خارج کنید و مواد کیک را در قالب روی کارامل بریزید سپس قالب را در یک قابلمه حاوی آب قرار دهید در ادامه دوباره قابلمه و قالب را در یک قابلمه دیگر قرار دهید و روی درب آن دمکنی قرار دهید سپس روی گاز یک شعله پخش کن قرار دهید و بزارید کیک با دمای ملایم بپزد نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه فلن کیک

  1. حتما بعد از ریختن کارامل در قالب آن را به مدت 12 ساعت تا ک روز در یخچال قرار دهید.
  2. بعد از پخت کیک حتما به مدت یک روز کیک را از قالب خارج نکنید و به مدت یک روز در یخچال به آن استراحت دهید.
  3. برای تزیین روی کیک می توانید از ترافل نیز استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: