ترشی لبنانی یکی از ترشی های خوشمزه است که با موادی مانند قارچ و زیتون به همراه سایر مواد دیگر تهیه می شود. از این ترشی به عنوان دورچین و تزیین غذا های خود نیز می توانید استفاده کنید. ترشی لبنانی یکی از متنوع ترین ترشی ها است چون در تهیه آن از مواد مختلفی استفاده می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی لبنانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ترشی لبنانی

زیتون بدون هسته200 گرم
هویج200 گرم
قارچ200 گرم
روغن زیتون3 ق غذا خوری
سرکه قرمزبه مقدار لازم
سیر4 حبه
فلفل سبز4 عدد
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز و پودر انبهبه میزان لازم

طرز تهیه ترشی لبنانی

مرحله اول: خرد کردن مواد لازم

زیتون ها را با آب بشورید تا تلخی و نمک اضافی آن کمی گرفته شود در ادامه هسته زیتون ها را جدا کنید سپس با چاقو به شکل حلقه ای برش بزنید و در یک ظرف بریزید. در ادامه هویج را نیز بشورید و نگینی خرد کنید و به زیتون اضافه کنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن سرکه و روغن زیتون

در یک کاسه روغن زیتون را بریزید سپس به آن سرکه و ادویه های گفته شده را همراه نمک اضافه کنید و خوب هم بزنید. در ادامه فلفل سبز ها را نیز بشورید و به موا خرد شده اضافه کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن سیر و قارچ

سیر را می توایند به طور درسته در ترشی استفاده کنید یا می توایند آن را رنده یا ریز خرد کنید. سیر را به مواد ترشی اضافه کنید سپس قارچ را نیز بشورید و اسلایسی خرد کنید در ادامه مواد خرد و ترکیب شده را در یک شیشه خشک و تمیز بریزید.

مرحله چهارم: تهیه ترشی لبنانی

سرکه و روغن زیتون ترکیب شده را به شیشه اضافه کنید و درب شیشه را ببندید و به مدت 3 روز در محیط خشک و خنک نگه دارید تا ترشی شما آماده شود نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه ترشی لبنانی

  1. برای خوشمزه تر شدن ترشی می توانید از پودر پابریکا و گلپر به همراه زردچوبه در هنگام اضافه کردن سایر ادویه های گفته شده استفاده کنید.
  2. ترشی لبنانی کمی تند است اما شما می توایند بنا به سلیقه و ذائقه خود از فلفل سبز تند یا کمی تند استفاده کنید.
  3. می توانید از مقداری سیاه دانه در هنگام اضافه کردن ترکیب سرکه و روغن زیتون به ترشی نیز استفاده کنید.
4.7/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: