سوپ گشنیز یکی از سوپ های پرطرفدار است که مخصوصا در فصل های سرد سال بیشتر تهیه می شود. سوپ یک غذای اصلی می تواند محسوب شود و اگر شما در رژیم به سر می برید می توانید از آن به عنوان یک غذای اصلی استفاده کنید اما اگر رژیم نیستید از این غذا به عنوان یک پیش غذا می توان استفاده کرد. همچنین سوپ یک شام سبک و کامل به همراه نان محسوب می شود. از این سوپ در زمان هایی که بیمار هستید نیز برای تقویت بدن می توانید استفاده کنید. از خواص گشنیز می توان به تقویت کننده اعصاب، ضد نفخ، درمان دیابت و… اشاره کرد. امروز در آشمزی طرز تیهه سوپ گشنیز را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سوپ گشنیز

گشنیز3 دسته کوچک
آرد1 ق غذا خوری
سینه مرغ1 عدد
جو1/2 پیمانه
جو پرک1/2 پیمانه
هویج3 عدد
نمک، فلفل سیاه و زردچوبهبه میزان لازم
سیر1 حبه
ماست پر چرب خامه ای5 ق غذا خوری

طرز تهیه سوپ گشنیز

مرحله اول: پخت جو

آرد را در یک قابلمه بریزید و تفت دهید تا خامی آن گرفته شود. کره را نیز به آن اضافه کنید در ادامه جو را خیس کنید و بزارید با مقداری آب بپزد. جو پرک را نیز با مقداری آب بزارید خیس بخورد سپس به مواد تفت داده شده اضافه کنید. جو را بعد از پخت به مواد نیز بیفزایید.

مرحله دوم: پخت مرغ و دیگر مواد

در ادامه هویج را بشورید و با رنده خرد کنید سپس هویج را با مقدرای آب بزارید بپزد و نیم پز شود و در ادامه به مواد اضافه کنید. مرغ را در یک قابلمه بریزید و همراه آب بزایرد بپزد وقتی پخت ریش ریش کنید و به مواد سوپ اضافه کنید.

مرحله سوم: آماده شدن سوپ

وقتی مقداری اب سوپ تبخیر شد به آن نمک وفلفل و زردچوبه بیفزایید. در 5 دقیقه آخر پخت سیر را پوست کنید و له کنید و به سوپ اضافه کنید. گاز را خاموش کنید و مقدرای ماست پرچرب خامه ای و گشنیز پاک شده و شسته شده را که باید خرد کنید به سوپ اضافه کنید و هم بزنید سوپ شما آماده است.

فوت و فن های طرز تهیه سوپ گشنیز

  1. امکان حذف جو پرک وجود دارد و در صورت در دسترس نبودن می توایند آن را حذف کنید.
  2. به جای مرغ می توایند از ماهیچه یا گوشت چرخ کرده نیز استفاده کنید.
  3. می توایند از گشنیز خشک استفاده کنید اما عطر و طعم گشنیز تازه بهتر است و سوپ شما را خوشمزه تر می کند.
3.9/5 - (7 امتیاز)

دسته بندی شده در: