ترشی اسپانیایی یکی از ترشی هایی است که بر پایه فلفل دلمه ای تهیه می شود از مواد مختلفی برای طعم دار کردن و تهیه آن استفاده می شود. رنگ این ترشی به دلیل استفاده از رنگ های مختلف فلفل دلمه ای رنگارنگ است و بسیار جذاب است و شما می تواینداز آن در مهمانی و مجالس خود برای زیبا تر کردن سفره خود استفاده کنید. در تهیه این ترشی از سیاه دانه نیز استفاده می شود که دارای خواص زیادی از جمله بهبود سلامت قلب، کنترل دیابت، کاهش فشار خون و… نام برد. امروز در آشمزی طرز تهیه ترشی اسپانیایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ترشی اسپانیایی

هویج3 عدد
فلفل قرمز تند2 عدد
فلفل دلمه ای زرد، قرمز و سبزاز هر کدام یک عدد
نمک1/2 ق غذا خوری
زردچوبه1 ق غذا خوری سر خالی
فلفل قرمز1 ق چای خوری
سیاه دانه1 ق غذا خوری
زیتونبه میزان دلخواه
ذرتمقداری
شکر1/2 ق غذا خوری
سرکه سفید3 لیوان
روغن زیتون1/2 لیوان

طرز تهیه ترشی اسپانیایی

مرحله اول: خرد کردن زیتون ها

زیتون ها را بشورید تا نمک آن کمی گرفته شود سپس هسته زیتون را جدا کنید و زیتون را با چاقو اسلایسی خرد کنید و در یک ظرف بریزید. ذرت را در یک قابلمه همراه مقداری آب بریزید و بزارید بپزد یا می توانید از ذرت کنسرو شده استفاده کنید. ذرت را نیز به کاسه اضافه کنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن ادویه ها با سرکه

در یک کاسه دیگر روغن زیتون بریزید و به آن تمام ادویه های گفته شده را اضافه کنید در ادامه نمک و شکر را نیز بیفزایید. سرکه را نیز اضافه کنید و هم بزنید. فلفل دلمه ای ها را بشورید و با چاقو خرد کنید این کار ار برای هویج نیز انجام دهید و آن ها را به کاسه حاوی ذرت و زیتون اضافه کنید.

مرحله سوم: ترکیب کردن مواد با سرکه

سس تهیه شده با سرکه و دیگر مواد را به کاسه حاوی مواد خرد شده اضافه کنید و هم بزنید در ادامه سیاه دانه را نیز اضافه کنید و هم بزنید در ادامه مواد را در یک شیشه درب دار فلزی بریزید و به مدت 8 روز صبر کنید تا ترشی شما آماده شود.

فوت و فن های طرز تهیه ترشی اسپانیایی

  1. بعد از تهیه ترشی حتما آن را داخل یخچال قرار دهید تا از کپک زدن یا خراب شدن آن جلوگیری شود.
  2. اگر می خواهید ترشی شما ترش تر از حد معمولی باشد می توانید از مقدار بیشتری سرکه استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: