سوپ ماهیچه یکی از سوپ های بسیار مقوی است که در تهیه آن از ماهیچه به جای گوشت یا مرغ استفاده می شود. ماهیچه دارای خواص بسیار زیادی است که از آن برای تغذیه کمکی کودکان نیز استفاده می کنند. این سوپ را برای سرماخوردگی یا تغذیه کودک نیز استفاده می کنند که طرز تهیه آن ها با هم تفاوت دارد و در این دستور طرز تهیه سوپ ماهیچه برای کودک گفته شده است. این سوپ باعث رشد بهتر و سالم بودن کودک شما البته افراد بزرگسال نیز می توانند از این سوپ استفاده کنند. امروز در آشمزی طرز تهیه سوپ ماهیچه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سوپ ماهیچه

روغن زیتون2 ق غذا خوری
پیاز1 عدد
ماهیچه گوسفندیبه میزان دلخواه
هویج1 عدد
سیب زمینی1 عدد
برنج2 ق غذا خوری
دال عدس2 ق غذا خوری
آب2 لیوان

طرز تهیه سوپ ماهیچه

مرحله اول: تفت دادن مواد لازم

پیاز را پوست کنید سپس با چاقو خرد کنید و در یک قابلمه با روغن زیتون بریزید و تفت دهید تا سبک شود. در ادامه ماهیچه را اضاف کنید و به مدت 5 دقیقه تفت دهید. هویج و سیب زمینی را رنده کنید و به مواد اضافه کنید و تفت دهید.

مرحله دوم: پخت مواد در قابلمه و زودپز

در ادامه برنج و دال عدس را پاک کنید و به مواد اضافه کنید سپس دو لیوان آب را نیز اضافه کنید و مواد را در زودپز بریزید سپس درب زودپز را ببندید تا به مدت 20 دقیقه بپزد. در ادامه باید مواد را از زودپز خارج کنید و و در قابلمه بریزید تاذ به مدت 2 تا 3 ساعت نیز در قابلمه بپزد.

مرحله سوم: پوره کردن سوپ ماهیچه

بعد از اینکه سوپ به خوبی پخت و ماهیچه نرم شد می توانید سوپ را با میکسر یا گوشکوب برقی له و پوره کنید و بزارید کمی خنک شود سپس از آن برای تغذیه کودک خود استفاده کنید.

فوت و فن های طرز تهیه سوپ ماهیچه

  1. از این سوپ برای تغذیه کودک 6 ماه به بالا می توانید استفاده کنید.
  2. از نمک در تهیه این سوپ نباید استفاده کنید چون مصرف آن برای کودکان زیر یک سال مجاز نیست اما می توایند از مقدار کمی زردچوبه استفاده کنید.
  3. بعضی از مواد قابل حذف است مثلا می توایند برنج یا هویج یا هر کدام از مواد دیگر را در صورت در دسترس نبودن حذف کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: